22:11:30 - سه شنبه 1 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکترهمتی تأکیدکرد ؛
انصراف سرمایه گذاران بدلیل کمبود آب ازسرمایه گذاری در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه استان سمنان با منابع آبی موجود امکان پذیر نیست و تلاش مسوولان باید به منابع جدید از جمله انتقال آب دریای خزر به استان متمرکز شود.

 احمد همتی روز سه شنبه در نشست تخصصی حمید چیت چیان وزیر نیرو با استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعت آب و برق سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری ، کمبود آب را مهم ترین بحران کشور از جمله این استان برشمرد و افزود: توسعه استان و افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی با ایجاد منابع آبی جدید و انتقال آب دریای خزر ممکن است و اجرای این طرح بزرگ به نفع همه مردم کشور است.
وی با بیان این که امروز بحران آب در استان بر کسی پوشیده نیست و آن چیزی که از نظر علمی مطرح است این موضوع به یک مسئله فرا بحرانی درآمده است ، اظهارداشت : اگر مسئولان چاره ای نیندیشند به طور قطع در آینده به مشکل برخواهیم خورد.
همتی با اشاره به این که هم اکنون برداشت آب از چاه‌های موجود در استان، بیش از 70 تا 80 درصد آب‌های زیر زمینی را شامل می شود و این درحالی است که استحصال 40 درصد به بالا بحران حساب خواهد شد پس باید گفت شرایط ما در استان فرابحرانی است، اظهار کرد: در زمان حاضر در شهرهای حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه، مردم با 20 درصد کمبود آب آشامیدنی علاوه بر 2 حوزه صنعت و کشاورزی مواجه هستند.
نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در سمنان، گفت: اکنون سرمایه‌گذاران زیادی برای تولید به استان سمنان مراجعه می‌کنند که به دلیل کمبود و یا نبود آب قادر به سرمایه گذاری نبوده و منصرف می شوند و لازم است در این خصوص برنامه ریزی و تدبیر شود.
وی با بیان این که یک لیتر در ثانیه آب می‌تواند 60 شغل ایجاد کند، تصریح کرد: با توجه به وجود ظرفیت های مختلف صنعتی، معدنی، طبیعی و غیر طبیعی، نیروی انسانی و 2 شهر توریستی کشور در این استان و موقعیت سوق الجیشی آن، تامین آب به عنوان مهم ترین عنصری است که می‌تواند توسعه استان را به ‌سرعت افزایش دهد.
در این آیین حمید چیت چیان وزیر نیرو، محمدرضا خباز استاندار سمنان، غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، حسینی نماینده شاهرود و میامی در مجلس، فرمانداران، جمعی از مسوولان استان سمنان و مدیران صنعت آب و برق سمنان حضور داشتند و آخرین وضعیت منابع آبی و طرح های در دست اجرا مورد بررسی قرار گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب