17:07:25 - شنبه 29 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انجام جراحی موفق ومهم یک نوزاد در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو تیم جراحی مغز و اعصاب و استاد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جراحی میلومننگوسل با همت پزشکان و پرسنل مراکز آموزشی پژوهشی درمانی امیرالمومنین(ع) و کوثر سمنان و با انجام یک هماهنگی مطلوب بین بخش های جراحی، بیهوشی و نوزادان، برای بهبود نوزاد مبتلا به میلومننگوسل، با موفقیت به انجام رسید.

دکتر سعید سعیدی نیا جراح مغز و اعصاب این دانشگاه،اظهار کرد: حدود ماه پیش به دنبال تولد نوزاد پسر مبتلا به میلومننگوسل که در یکی از مراکز درمانی شهر سمنان بستری بود، توسط دکتر سعیدی‌نیا جراح مغز و اعصاب مرکز کوثر مورد ویزیت قرار گرفت و با توجه به نیاز به انجام عمل جراحی ترمیمی با هماهنگی دکتر دانایی فوق تخصص نوزادان مرکز امیرالمومنین، در بخش NICU این بیمارستان بستری شد.

وی افزود: در ادامه بیمار توسط دکتر علی اکبرهمتی، متخصص بیهوشی ویزیت و آماده انجام عمل جراحی ترمیم میلومننگوسل شد.

این جراح و استاد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه جراحی میلومننگوسل توسط اینجانب در مدت دو ساعت با موفقیت به پایان رسید تصریح کرد: خوشبختانه بعد از جراحی ، نوزاد با وضعیت عمومی خوب به بخش   NICU منتقل شد.

دکتر سعیدی‌نیا گفت:  بیماری میلومننگوسل یک اختلال مادرزادی در تشکیل بخشی از ستون فقرات و نخاع است که در طی آن نخاع، پرده‌های نفری به عضلات و مهره‌ها به صورت کامل شکل نمی‌گیرد و عدم ترمیم آن با حیات طبیعی منافات داشته و منجر به عفونت‌های کشنده می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب