0:17:42 - پنجشنبه 27 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
« فرودگاه شاهرود » پایین ترین تراکم مسافر در سطح کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

در سال گذشته هشت فرودگاه، 80 درصد از پروازهای کشور را میزبانی کردند.

به گزارش سمنان لاین ازروابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه شده از گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی به ترتیب مهرآباد با ۲۹.۶ درصد، مشهد با ۱۲.۹ درصد، امام خمینی با ۱۰.۸ درصد، شیراز با ۶.۹ درصد، کیش با ۶ درصد، اهواز و اصفهان با ۵.۳ درصد و تبریز با ۳.۳ درصد بیشترین میزان نشست و برخاست را داشتهاند.

همچنین در دی ماه سال گذشته فرودگاه شاهرود فقط با ۱۵ مسافر در هر پرواز  کمترین تراکم مسافر را در فرودگاه های کشور داشت.

آمارها نشان میدهد با بررسی 47 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و پنج فرودگاه اختصاصی در کل نشست و برخاستهای انجام شده در فرودگاههای کشور بیش از ۳۵ هزار فروند، کل اعزام و پذیرش مسافر بیش از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و میزان ارسال و پذیرش بار و پست بیش از ۳۹ میلیون کیلوگرم بوده است که فرودگاه شاهرود فقط با ۱۵ مسافر در هر پرواز  کمترین تراکم مسافر را در فرودگاه های کشور داشت.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. شاه حسینی - ارادان   آگوست 5, 2017  

  عقب موندگی راه آهن ، راه های اصلی شهرستان گرمسار و ارادان : بودجه ها را در شهر 200 ساله شاهرود خرج میکنید نمیبینند عقب موندید یک نگاه به شاهرود نسبت به گرمسار بیندازید اگر اقدام دکتر کاتب نبود مثل بقیه شهرها میشدیم

 2. حسین   آگوست 2, 2017  

  اینکه بازهم بعضیا با فرودگاه شاهرود که میتونه عقب موندگی این شهرستان رو که سالها بهش تحنیل کردن رو از بین ببره
  اینکه دوستان نمیخان خیلی چیزا رو ببینن و بشنون، دیگه جای بحث نمیذاره

  انچه باید بشنوید رو دوستان گفته اند،
  اما بدانید که دیگه مثل قذیم نیس که بخایم ساکت باشیم

 3. حسینی   آگوست 1, 2017  

  صادرات از فرودگاه : کی گفته شاهرود صادرات کشاورزی داره ، چند هکتار باغ انگور تو شاهرود ، در قبال 30 هزار انگورستان شهرستان تاکستان قابل قیاس نیست 50 هزارتن کشمش از فراوری انگورتاکستان حاصل میشه الباقی محصولات کشاورزی به نام شاهرود هم از پشت بسطام و میامی بدست امده . که به درد صادرات فرودگاهی نمی خوره که اونو شاهرودی ها بزرگ میکنن شاهرودی ها بیشتر به فکر بزرگ نمایی و تقابل با سمنان هستند

 4. m   آگوست 1, 2017  

  قرار گرفتن سمنــــــان در قلب استان یکی از ویژگی منحصر به فرد اون است ، تعطیلی پرواز از فرودگاه شرق استان به مشهد مقدس بدلیل عدم توجیه اق تصــــادی ؟؟؟؟؟ فاصله 500کیلومتری تامشهد بدون مسافر ، بدون پرواز …. نداشتن توجیه اق تصــــادی ؟؟؟؟ پرواز به تهران با 5 مسافر توجی….. ندارد ، ؟؟؟؟ پس منابع را همانند سایر بخشها در شرق استان بیش از این هدر ندهید ، آمار و منابع دروغین هم درست نکنید . از راه اندازی فرودگاه مرکز استان وحشت زده نشوید .

 5. سمنان طالبی   جولای 31, 2017  

  درپاسخ فرد ناشناس بهتر است ابتدائآبه فرودگاه شاهرودکه غیر توجیه وداشتن کمترین مسافر در بین فرود گاه کشور میباشد که هزینه وضرر آن سالها از جیب مرکز استان پرداخت میگردد برسید . تابرسیدبه فرودگاه سمنان . ضمن اینکه انطوریکه شما می گوئید نیست شهرسمنان وحول آن به فاصله کمتر ازبیست وپنج کیلومتر باجمعیت مهاجر بیش از سیصد هزار نفراست.
  واز نضر اقتصادی هم وضعیت مردم آن بهتر از مناطق بسیار پراکنده وبزرگ شاهرود می باشد …

 6. ناشناس   جولای 30, 2017  

  دوستان عزیز
  اولا یه نگاه به تاریخچه ایجاد فرودگاه در استان با توجه مطالب مندرج در وبسایت های رسمی فرودگاه های شاهرود و سمنان بندازید و ببینید که استارت اولیه فرودگاه شاهرود در سال 1336 و فرودگاه سمنان در سال 1355 شکل گرفته است. سپس در سال 67 فرودگاه شاهرود و در سال 75 فرودگاه سمنان نیز مجددا دارای طرح های عملیاتی شدند و ادامه ماجرا تا امروز

  دوما دوستی موقعیت عالی سمنان رو ذکر کردند، سمنانی که نزدیک ترین فاصله تا پایتخت رو داره مسلما موقعیت خوبی به شمار میره اما برای فرودگاه با توجه به اینکه اکثر رفت و آمدها به سمت تهران هست پس فرودگاه سمنان به لحاظ مسافری توجیه نداره، به همین دلیله که مرز هوایی و مسیر مشهد شده دستور کار برای فرودگاه سمنان، و اگه اینها تامین نشه خصوصا برای مرز هوایی مردم دسترسی راحتری دارن تا تهران برن و به عتبات یا هرجای دیگه سفر کنند. هم اکنون نیز مردم سمنان برای رفتن به تهران با توجه به اینکه شرکت های مسافری اتوبوس در زمان های مختلف به دلیل اقتصادی بودن ندارند، از خودروها و اتوبوس های عبوری برای رفتن به تهران استفاده می کنند.

  سوما فرودگاه صرفا یک باند و ساختمان ترمینال نیست کلی زیرساخت نیاز داره که باید تامین بشه، به علاوه اینکه عقب نگه داشتن شرق استان به بهانه های مختلف خصوصا قطب کشاورزی و گردشگری، که با نگاه منصفانه فقط با بررسی آمار جمعیتی 20 ساله به اون پی میبرید، نیازمند اقداماتی در همین حوزه هاست. فرودگاه زیرساخت گردشگری رای قطب گردشگری استان است. فرودگاه شاهرود یک اقدام از زنجیره اقداماتی است که باید در شرق استان انجام شود تا از بن بستی که سالها برای آن ایجاد کرده اند رها شده و شکوفایی منطقه آغاز شود، به علاوه بخش قابل توجهی از صادرات استان از شرق استان هست که این هم اهمیت توسعه فروگاه شاهرود خصوصا گمرک هوایی آن را بیشتر می کند که برای منطقه بسیار مفید است.

 7. نm   جولای 30, 2017  

  با همت و حمایت های مسئولین و موثرین ، شهرستانی و استانی به امید راه اندازی سریعتر فرودگاه مرکز استان ، پرجمعیت ترین شهرستان تاریخی ، صنعتی ، گردشگری ، قطب امامزادگان معصوم و پیغمبران سمنـــــــــــــان را خواستاریم ، 40 سال صبرو اخلاق سمنــــــــــان کهن در تاخیر این امر در کشور کم نظیر است.

 8. نظری   جولای 29, 2017  

  از زمان جدی شدن راه اندازی فرودگاه سمنـــــــان ، نگاه مغرضانه برخی ها به اون بی دلیل و پوچ استارت خورده ، در فرودگاه شاهرود میلیاردها تومان پول هدر رفت ، فرودگاهی بدون مسافر ، بدون صادرات کالاهای با ارزش افزوده ، حالا در تنها مرکز استان فاقد فرودگاه کشور ، و قدیمی ترین فرودگاه استان ، با توجه به موقعیت ممتاز سمنــــــان (واقع شدن در قلب استان )، به نظر میرسه تمامی شهرها از جمله گرمسار، دامغان از ظرفیتهای مناسب فرودگاه اصلی استان ( سمنــــــان ) حداکثر بهره را بدست بیاورند.

 9. سمنان همشهری .   جولای 28, 2017  

  این آمار نصف صادرات استان از شاهرود میباشد از کجا استناد گردیده است ..

 10. ناشناس   جولای 27, 2017  

  در بحث تراکم مسافر فرودگاه شاهرود که کاملا مشخص است با چه احساسی نوشته می شود (ان هم موضوعی که مربوط بهگذشته است و مجددا تکرار می شود-ان هم الان)؛ با توجه به تک مسیره بودن این فرودگاه و وضعیت درامد منطقه امری طبیعی است، این فرودگاه یک زیر ساخت و زنجیره از اقداماتی است که باید انجام شود که تا کنون نشده، …..

  اما نکته مهم و اساسی دیگر که به نقل از یک کانال تلگرامی محلی ذکر می شود:

  ?کاش تفاوت فرودگاه کارگو و مسافربری را بدانیم!!

  ?فرودگاه شاهرود، کارگو (باری) است و از ابتدا هم برای صادرات محصولات کشاورزی ساخته شده،(بیش از 50 درصد صادرات استان از شاهرود و میامی هست) پس چه خوب است در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با ایجاد مرز هوایی شاهرود، مهمترین عامل تحقق شعار سال که همانا حمایت از تولید و تولیدکننده و کمک به فروش و صادرات محصولات است، را اقدام کنیم.

  ?حال نکته جالب داستان اینجاست که فرودگاه سمنان با این همه ویژه انگاری و تبعیض فقط و فقط پروازی حامل رییس جمهور محترم آن هم با پله های عاریه از فرودگاه شاهرود را به خود دیده است.?
  ?در ضمن نگران نباشید به زودی فرودگاه سمنان جای شاهرود را در آخر لیست خواهد گرفت.?

  ** نکته ایجاد مرز هوایی و تقویت فرودگاه شاهرود و ایجاد یک گمرک هوایی با توجه ب موقعیت ویژه شاهرود، به نفع کلیه شرهرستان های استان و حتی شمال شرق کشور است.