22:03:39 - پنجشنبه 27 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسن بیگی مطرح کرد؛
طرح انتقال آب خزر در سفر رئیس جمهوری به سمنان تصویب شده است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع چالش بحران آب و رونق اقتصادی از طریق افزایش تولیدات صنعتی و کشاورزی در این استان در گرو انتقال آب خزر به سمنان است.

به گزارش سمنان لاین ابوالفضل حسن بیگی  در گفت وگو با ایرنا افزود: بحران آبی در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد و باید به صورت منطقه ای و ارایه تدابیر پیشگیرانه و عملیاتی برای رفع این چالش اقدام کرد.
وی با بیان اینکه برای تامین و رفع کمبود آب در استان سمنان در چند سال گذشته نظرات کارشناسی قابل توجهی ارایه شده، اما تاکنون این برنامه ها برای حل مشکلات خشکسالی برای درازمدت کارساز نبوده است، تصریح کرد: با وجود انجام برنامه های پیشگیرانه در استان سمنان تنها راه رفع بحران کم‌آبی انتقال آب خزر به سمنان است و باید مسوولان استانی و کشوری این طرح را اجرایی کنند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات پیشگیرانه مانند تعیین تکلیف یا پلمب چاه های غیرمجاز و استفاده از سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی با تلاش دولت یازدهم در سمنان به خوبی انجام شده است، اما همچنان چالش آبی در این استان وجود دارد.
وی با بیان این که انتقال آب خزر به سمنان یک طرح منطقه ای نیست که با موافقان یا مخالفان منطقه ای روبرو شود، گفت: این طرح به عنوان یک طرح ملی در سفر سال 95 رئیس جمهوری به سمنان به تصویب رسیده است و پشتوانه مطالعاتی دارد.
نماینده مردم‌شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بعضی از استانهای کشور با تغییر الگوی مصرف و فرهنگ سازی، بخش قابل توجهی از مشکلات کم‌آبی برطرف شده است، اما در سمنان با وجود اجرای بسیاری از طرح های پیشگیرانه روز به روز چالش کم‌آبی در این استان افزایش می یابد.
در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود که هفت درصد از آن به مصارف خانگی اختصاص دارد، میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر و کمتر از متوسط کشوری است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب