2:45:07 - چهار شنبه 26 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تنها کلینیک سیار دندان‌پزشکی کشور بزودی اولین سفر خود را آغاز می‌کند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین  – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از با اشاره به راه‌اندازی اولین کلینیک سیار دندان‌پزشکی کشور در سمنان در هفته جاری از حضور سالانه این کلینیک سیار در 200نقطه این استان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین دکتر مهدی شادنوش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با راه‌اندازی اولین کلینیک سیار دندان‌پزشکی کشور در استان از این پس دیگر منتظر مراجعه بیماران بخش دندان‌پزشکی نمی‌مانیم و همکاران ما خود راسا برای ارتقای بهداشت دهان و دندان به مناطق مختلف تحت‌پوشش این دانشگاه سفر می‌کنند.

وی با اشاره به وضعیت بهداشت دهان و دندان در مناطق محروم افزود: بخش مهمی از مقاصد این کلینیک سیار مناطق محروم و کمتر برخوردار استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص درمان بیماران در این کلینیک گفت: بخش زیادی از فرآیند درمان بیماران این بخش در این کلینیک سیار که مجهز به بسیاری از تجهیزات دندانپزشکی مورد نیاز است انجام می‌شود و در مواردی نیز که پزشک تشخیص دهد که بیمار نیازمند مراجعه به مراکز تخصصی و فوق‌تخصصی و مراحل درمان تکمیلی است، بیمار را به مراکز تخصصی ارجاع و درمان در آنجا ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به توجه ویژه به بیماری‌های دهان و دندان در چهار سال اخیر و اجرای طرح‌های مختلف بهداشتی در سراسر کشور افزود: این گونه برنامه‌ها سبب خواهد شد که علاوه بر بهره‌مندی نسل آینده از سلامت دهان و دندان بهتر، از تحمیل هزینه‌های هنگفت به خانواده‌ها در آینده جلوگیری شود.

شادنوش با بیان اینکه این اقدامات به پیشگیری بسیاری از بیماری‌های دهان و دندان و از جمله پوسیدگی دندان خواهد انجامید اظهار کرد: بدون شک با دو طرح اجرایی علوم پزشکی استان در این چند سال در حال حاضر هیچ کودک چهار تا 12 سال در استان وجود ندارد که از مزایای این طرح بهره‌مند نشده باشد.

این پزشک با اشاره به پیشتازی استان سمنان در اجرای بسیاری از طرح‌ها خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های مختلفی که در استان انجام شده در آینده شاهد این خواهیم بود که میانگین پوسیدگی دندان در بین شهروندان استان که از شاخص‌های ارتقای سلامت است بسیار بهبود بیابد.

به گزارش ایسنا- کلینیک سیار دندان‌پزشکی علوم پزشکی استان سمنان که اولین کلینیک از این نوع در سراسر کشور است، اوایل این هفته با حضور وزیر بهداشت و به همت دانشگاه علوم پزشکی سمنان به بهره‌برداری رسید این کلینیک وابسته به دانشکده دندانپزشکی سمنان بزودی اولین سفر درمانی خود را آغاز می‌کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب