12:09:51 - یکشنبه 23 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چه کسانی به جلسه معارفه “فرهادرهبر” نرفتند؟
کانال تلگرام سمنان لاین

چه کسانی به جلسه معارفه
دیروز مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد با حضور علی اکبر ولایتی، فرهاد رهبر، علی‌محمد نوریان و همچنین با حضور عبدا… جاسبی رئیس اسبق دانشگاه آزاد در سالن شهید مطهری ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار شد.
در تغییرات جدید دانشگاه آزاد، فرهاد رهبر به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شده و علی‌محمد نوریان دبیرکل هیات موسس این دانشگاه شد.
علی اکبر ولایتی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فرهاد رهبر همین است که دقایقی پیش در اینجا سخن گفت: او فردی متدین و باتجربه است که به مدت دو سال ریاست سازمان برنامه و بودجه را برعهده داشت. آقای رهبر تن‌ها کسی است که به مدت شش سال رئیس دانشگاه تهران بود و در آنجا در ایجاد انسجام و ارتقای دانشگاه تهران نقش موثری ایفا کرد.
او با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از همان ابتدای تاسیس با مخالفت‌هایی مواجه بود، گفت: دانشگاه آزاد نوزاد جدیدی بود که برای اینکه پا بگیرد زحمات بسیاری متحمل شد.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه این دانشگاه بیشترین ظرفیت را دارد برای اینکه در ایران حرف اول را بزند، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مصلحت خود عمل کرده و از بوروکراسی‌ها به دور است؛ بنابراین توقع ما این است که پیش از هر واحد آموزشی دیگر از نعمت اساتید فاضل و باتجربه برخوردار شده و با مدیریت صحیح از آن‌ها استفاده کنند.
ولایتی خاطرنشان کرد: خواسته ما به عنوان مجموعه هیات امنا این است که هیچ واحد آموزشی در یک منطقه‌ای از کشور تعطیل نشود و اگر رشته‌ای داوطلب یا کارایی در آن منطقه ندارد در ازای آن می‌توان رشته‌ای را در آنجا ایجاد کرد که برای آن منطقه و آن شهر موثر باشد.
او با تاکید بر اینکه تعطیل کردن یک واحد آموزشی پاک کردن صورت مساله است و مشکل را برطرف نمی‌کند، گفت: بر اساس منطقه‌بندی که هیات امنای دانشگاه تصویب کرده هر منطقه باید واحد خود را اداره کند.
ولایتی با اشاره به حذف برخی کدرشته‌های دانشگاه آزاد توسط وزارت علوم گفت: برخی دوستان در وزارت علوم بدون اینکه توجهی داشته باشند خواستار تعطیل کردن ۲۹۰۰ کد رشته دانشگاه آزاد اسلامی بودند. معتقدم تعطیل کردن فله‌ای هنر نیست. ما ایستادگی کرده و خوشبختانه کمیسیون آموزش مجلس با همراهی ۲۰۵ نفر از نمایندگان مجلس از دانشگاه آزاد حمایت کردند و باعث شد مصوبه سال ۶۷ دوباره احیا شود.
او ادامه داد: جایگزین کردن دانشگاه‌هایی که فقط اسم دانشگاه را یدک کشیده و با یک نگاه سیاسی تاسیس شده‌اند باعث ارتقای آموزشی در کشور نمی‌شود، دانشگاه آزاد اسلامی همیشه در حوزه پژوهش بسیار موثر عمل کرده و باید کاری کنیم که این پژوهش‌ها کاربردی شوند و به تربیت تکنسین‌هایی بپردازیم که نیاز کارگاه‌های ماست.
گرچه این مراسم به‌طور آبرومندانه‌ای برگزار شد، اما با حاشیه‌هایی نیز روبه‌رو بود. مراسم دیروز پر از نیامدن‌ها بود، از عدم حضور سیدحسن خمینی عضو هیات موسس سه‌نفره دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه تا نیامدن حمید میرزاده رئیس پیشین دانشگاه آزاد که توسط هیات امنای این دانشگاه در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۶ عزل شد.
از چهره‌های سرشناس دیگری که در این جلسه حضور نداشتند می‌توان به محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی اشاره کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب