22:10:48 - یکشنبه 23 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختصاص 20 میلیاردریال به ورزشگاه15 هزارنفری شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

عضور کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه تکمیل طرح های نیمه تمام کشور واگذاری آن ها به بخش خصوصی است چرا که انجام آن ها به حدود500 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 سید حسن حسینی شاهرودی غروب یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح های نیمه تمام ورزشی شاهرود، در جمع خبرنگاران افزود: اگر با روند کنونی تخصیص اعتبارات دولتی پیش برویم، بدون در نظر گرفتن تورم، تکمیل پروژه های عمرانی به 20 سال زمان نیاز دارد.
وی ادامه داد: راهکاری که مجلس در برنامه های پنجم و ششم توسعه در نظر گرفت مبنی بر واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی، توانسته است رونق زیادی به اجرا و تکمیل آن ها بدهد همان گونه که امروز در شاهرود شاهد دو طرحی بودیم که توسط بخش خصوصی با سرعت زیاد و هزینه کم تر به مرحله بهره برداری رسیده است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت زیرساخت های ورزشی این دو شهرستان، بیان کرد: در سال های گذشته این دو شهرستان شرق استان عقب ماندگی زیادی در بخش ورزش داشتند و در نشستی که بتازگی با وزیر و رزش و جوانان داشتیم قرار شد با تکمیل پروژه ها بخشی از این عقب ماندگی جبران شود.
حسینی شاهرودی ادامه داد: یکی از این طرح ها، ساخت استادیوم 15 هزار نفری شاهرود است که بناست در مرحله نخست با ظرفیت پنج هزار تماشاگر به بهره برداری رسیده و در آینده به 15 هزار تن ارتقاء یابد.
وی افزود: برای ساخت این ورزشگاه تاکنون هفت میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل به پنج میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.
فرزاد فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان هم در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی ورزشی در شهر شاهرود گفت : دو طرح ورزشی شهرستان شاهرود در آینده نزدیک با حضور وزیر ورزش و حوانان به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: در صورت قطعی نشدن سفر وزیر به استان، این دو طرح در هفته دولت افتتاح می شوند.
وی با اشاره به پیشرفت 95 درصدی سالن ورزش زورخانه ای شاهرود، بیان کرد: این سالن دارای 450 متر مربع زیربنا است و تاکنون 6 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
فتاحی اضافه کرد: خرید تجهیزات سالن هم بر عهده هیات ورزش های باستانی شهرستان گذاشته شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان همچنین درباره آخرین وضعیت ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود، به خبرنگاران گفت: ساخت این استادیوم در سال 91 به پیمانکار واگذار شده اما به دلیل کمبود اعتبار مدت زیادی تعطیل شده بود و اکنون با تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار، از سر گرفته شده است.
فتاحی تاکید کرد: از آنجایی که ساخت چنین ورزشگاه هایی یک طرح ملی است، اداره کل ورزش و جوانان به جز نظارت و پیگیری هیچ نقشی در اجرای آن نداشته و تمام کارها توسط شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور انجام می شود.
وی با بیان اینکه در گام نخست این ورزشگاه با ظرفیت پنج هزار تماشاگر ساخته می شود، افزود: بنابر تصمیم وزارت ورزش و جوانان، استادیوم های 15 هزار نفره قرار است در مرحله نخست با ظرفیت پنج هزار نفر و استادیوم های پنج هزار نفره با ظرفیت یک هزار تماشاگر به مرحله بهره برداری برسند.
همچنین عصر امروز نماینده مردم شاهرود و میامی و مدیر کل ورزش و جوانان استان مراحل ساخت یک سالن ورزشی بخش خصوصی در شهرک دانشگاه، بازسازی سرای ورزشکاران شاهرود و زمین چمن روستای مغان بازدید کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب