22:00:20 - شنبه 22 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیاز 26 میلیاردتومانی برای تکمیل؛
اَبَرپروژه سوانح – سوختگی و مرکز سرطان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: تکمیل بیمارستان سوانح و سوختگی و مرکز مبارزه با بیماری های سرطانی این دانشگاه در سمنان 265 میلیارد ریال اعتبار می‌خواهد.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا،مهدی شادنوش روز شنبه در حاشیه سفر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سمنان، گفت: بیمارستان20 تختخوابی در دست ساخت سوانح و سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری‌های سرطانی نیاز به تامین اعتبار برای تکمیل دارد.
وی با بیان اینکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب برنامه های سفر به شهرستان سمنان، در جریان روند تکمیل بیمارستان سوانح و سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری‌های سرطانی قرار گرفت، گفت: برای ساخت و تکمیل 2 بخش سوانح و سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری های سرطان بیمارستان کوثر سمنان به 265 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی، اعتبار هزینه شده برای ساخت این 2 بخش را تاکنون 96 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این مبلغ از محل اعتبارات ملی و اعتبارات ابلاغی تامین و هزینه شده است.
وی، بیمارستان سوانح و سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری های سرطان بیمارستان کوثر سمنان را یک ابَر طرح دانست و گفت: این 2 مرکز 12 هزار متر مربع زیر بنا دارد و تلاش های بسیار فراوانی برای افتتاح هرچه سریع‌تر آن تا کنون انجام شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: با توجه به اینکه در استان سمنان بیمارستان درمان سوختگی و سرطان وجود ندارد و اعزام بیماران به خارج از استان انجام می شود، ایجاد این بخش ضروری و اجرای این طرح در ارتقاء وضعیت درمان در سمنان نقش مهمی را ایفا می کند.
شاد نوش گفت: پیشرفت کلی بیمارستان سوانح و سوختگی و مرکز جامع مبارزه با بیماری های سرطان استان 43 درصد است و اگر بودجه مورد نیاز تزریق شود، این طرح به سرعت و تا پایان 96 تکمیل می شود و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به عنوان مجری این طرح می تواند درصدهایی از اعتبار را تامین کند.
هم اکنون استان سمنان فاقد واحد یا بیمارستان سوانح و سوختگی است و آسیب دیدگان ناشی از سوختگی از این استان به تهران یا ساری منتقل می شوند.
این طرح از مصوبات دور دوم و سوم سفر ریاست جمهوری وقت در سال های 88 و 89 به استان بوده و در سفر 31 فروردین 96 دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و کاروان تدبیر و امید به سمنان مصوب شد: احداث وتکمیل بخش سوانح وسوختگی کنار بیمارستان کوثر سمنان که درتعهدات وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی به مبلغ 10 میلیارد تومان است، همچنین مبلغ پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و 5 میلیارد تومان نیز از محل ماده 180 تامین شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. ناشناس   جولای 25, 2017  

  دوستان عزیز غوغاسالاری ممنوع
  اولا سمنان سالهاست انژیوگرافی و بخش قلب داره، یعنی قبلا همچین هزینه ای برای سمنان شده
  دوما سالهاست مردم منطقه برای مشکلات قلبی از شاهرود کیلومترها میرفتن تا به همچین خدماتی دسترسی داشته باشن و تومنطقه تحت پوشش دانشگاه شاهرود، بدیهیه که شاهرود میتونه این تجهیزات رو داشته باشه
  سوما هم شهرستانی عزیز ظاهرا از بیارجمند، اگه سرخه جمعیتش هم اندازه بیارجمند باشه بازم نزدیکه سمنانه اما بیارجمند چی؟ چندتا پزشک حاضرن بیان؟ ثانیا مباحث جمعیتی و اینکه پزشک اختصاص داده بشه یک اصل وزارتخونه بهداشته و خود وزارتخانه دانشگاه رو مجبور میکنه اگه جایی شرایظ داشت باید تجهیزات و پزشک داشته باشه
  ..
  حرف زیاده

 2. داود سمنانی   جولای 23, 2017  

  خدا رو شکر نمردیم و معنی ا برپرده رو فهمیدیم.دوپروژه باهم به ارزش 26میلیارد تومان آنهم در بخش بهداشت درمان میشود ابر پروژه. خدارو راشکر که همین دوروز پیش شاهد بخش انژیوی بیمارستان بهار شاهرود بودیم با اعتباری بالغ بر 26میلیارد تومان.
  یک پروژه شاهرود 26 میلیارد تومان دوپروژه مرکز استان باهم 26 میلیارد تومان.اگه پروژه13 میلیارد سمنان ابر پروژه است پروژه 26 میلیاردی شاهرود حتما ابر ابر پروژه است.

 3. m   جولای 23, 2017  

  جایگاه و موقعیت سمنـــــان ، که با حدفاصل مناسب تمامی شهرستان ها آن میتوانند از این بیمارستان به نحو مطلوبی بهره بگیرند ، مصوبه که بارها در سفرهای دولت ها تائید شده ، که دانشگاه علوم پزشکی استان سمنــان می بایستی با توجه به آمار بالای ابتلای به سرطان در استان نسبت به میانگین کشوری اقدام موثرتری جهت بهره برداری از این طرح مهم استانی را بعمل آورند.

 4. شاهرودی   جولای 23, 2017  

  خب خداروشکر که اینبار فریاد وامصیبتا از عدالت سر نمیدهید و همگان دیدن پروژه هایی که در شاهرود افتتاح شد در قیاس با مرکز استان تقریبا صفر بود امیدوارم به وجدانتون مراجعه کنید و دیگه حرف از عدالت نزنید

  • کریمی از بیارجمند   جولای 24, 2017  

   باز هم خدا به این سمنانی ها خیر بده
   اگه کاری برای شهرشون انجام میدن به فکر ارادان و مهدیشهر و سرخه هم هستن
   ما تو بیارجمند یه درمونگاه درست و حسابی نداریم
   واسه هر کاری باید دوساعت راه رو بکوبیم تا شاهرود که ایا جواب ما رو بدن یا نه
   تازه هر وقت هم گله میکنیم میگن جمعیت بیارجمند کمه والا نمیدونم جمعیت ما از سرخه هم کمتره ؟

  • داود سمنانی   جولای 24, 2017  

   آقای شاهرودی معنی صفر را هم فهمیدیم. فقط پروژه آنژیوی بیمارستان بهار شاهرود 26 میلیارد تومان جذب بودجه داشته و کلا در این سفر 30 میلیارد پروژه فقط در شاهرود با 200 هزار نفر جمعیت افتتاح شده و کل پروژه های استان جز شاهرود به 10 میلیارد هم نمیرسه . پروژه های شاهرود حداقل سه برابر کل پروژه های سمنان و دامغان و گرمسار و مهدیشهر و آرادان و سرخه با هم بود.مردمو …. نیارید برادر جان