10:47:44 - شنبه 22 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیربهداشت وارد دامغان شد+اخبارتکمیلی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید با ایجاد 24 هزار تخت بیمارستانی، سه هزار تخت فراتر از تعهدش ایجاد کرده است، این کاری است که ظرف چند دولت انجام می‌شد.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز شنبه در حاشیه افتتاح و بازدید از طرح های بهداشت و درمانی در شهرستان دامغان در استان سمنان به خبرنگاران گفت: افتتاح 24 هزار تخت بیمارستانی کاری است که ظرف چند دولت انجام می‌شد ولی با همت دولت تدبیر و امید و همکاری همه بخش‌ها، دولت یازدهم موفق به ایجاد این تعداد تخت بیمارستانی شد. 
وی با تاکید بر اینکه ایجاد این تعداد تخت بیمارستانی به معنی رفع همه مشکلات نیست و حوزه بهداشت و درمان کشور مشکلات زیادی دارد، گفت: چندبرابر این تعداد نیازمند ایجاد تخت بیمارستانی در نقاط مختلف کشور هستیم و امیدواریم با کمک همه بخش‌ها در آینده این امر میسر شود. 
وزیر بهدشت و درمان، کمبود پرستار و کمک پرستار را یکی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور عنوان و خاطرنشان کرد: باید دولت و مجلس و سازمان امور استخدامی از بودجه های سنواتی به این منظور کمک کنند و این حوزه را مشابه دیگر دستگاه‌ها نبینند زیرا حوزه بهداشت و درمان با جان مردم سر و کار دارد و نیروی انسانی حرف اول را می‌زند. 
قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوالی درباره حواشی انتخابات سازمان نظام پزشکی نیر گفت: هر انتخاباتی حاشیه‌هایی دارد، انتخابات نظام پرشکی حاشیه خاصی نداشت و هیات نظارت شامل نمایندگان دادستان، وزیر کشور و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر همه روند انتخابات از قبل از برگزاری و کار مجریان تا رسیدگی به شکایات نظارت دارند. 
وی افزود: مهمترین رویکرد وزارت بهداشت و درمان در سال جاری مراقبت از سلامت، ارتقای شاخص های بهداشت عمومی، مطالبه‌گری در حوزه آسیب‌های اجتماعی با همکاری همه نهادها، ادامه اجرای طرح تحول سلامت و رفع کاستی‌های آن و توسعه زیرساخت‌های کشور، و حرکت در راستای برنامه‌های رئیس جمهور محترم است. 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در قالب سفر به استان سمنان، افتتاح، بازدید و آغاز عملیات اجرایی چند طرح در شهرستان های مختلف این استان در برنامه قرار دارد. 
قاضی زاده هاشمی افتتاح 2 پایگاه سلامت شهری بوستان و مهر شهرستان دامغان را امروز در برنامه دارد که پایگاه سلامت بوستان با زیربنای 350 متر مربع و اعتبار هشت میلیارد ریال و پایگاه سلامت مهر با زیربنای 130 متر مربع و اعتبار 6 میلیارد ریال بنا شده است. 
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز هشت طرح مهم بهداشتی و درمانی شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه با هزینه 124 میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره برداری است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب