13:08:42 - چهار شنبه 19 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختصاص پنج هزار متر زمین برای استقرار زحمتکشان سمنان!
کانال تلگرام سمنان لاین

اولین مرکز استقرار زحمتکشان سمنان با صرف 500 میلیون ریال اعتبار با هدف ساماندهی کارگران فصلی و با حضور جمعی از مسوولان در سمنان به بهره‌برداری رسید.

حسین موسوی شهردار سمنان در آئین بهره‌برداری این ساختمان گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی، شناسایی، ساماندهی افراد، ارائه خدمات رفاهی، نوبت دهی کارگران از اهداف ایجاد این مرکز است.

وی راه اندازی این مکان را یک‌ ضرورت در شهرستان سمنان دانست و افزود: برقراری امنیت و عدالت اجتماعی که سال‌ها کارگران سطح شهر را بلاتکلیف کرده بود ساماندهی خواهد شد.

وی اعتلای حقوق شهروندی، زیبا سازی شهر، افزایش نظم اجتماعی، افزایش کارایی سامانه برنامه ریزی و مدیریت شهری را از دیگر اهداف احداث این بنا بر شمرد و تصریح کرد: کارگران ساختمانی قشر آسیب پذیر جامعه هستند که خطر حوادث ناشی کار محرز و ساماندهی آنان باید برنامه ریزی بیشتری اتخاذ شود.

این مدیر ارشد شهری از حمایت از کارگرانی که کمتر امکان کار می‌یابند خبر داد و گفت: در نشست‌هایی با شورای اسلامی شهر سمنان تصمیماتی اتخاذ شد تا گارگرانی که همکاری‌های پیوسته با این مرکز داشته و از نیروهای کار شناسنامه‌دار هستند اما بدلایل خاص نتوانسته‌اند در طول ماه به هر عنوانی جذب کار شوند در پایان ماه یک مساعدت اولیه با آنها از سوی شهرداری صورت خواهد پذیرد.

شهردار سمنان به ایجاد یک مرکز استقرار زحمتکشان دیگر در قسمت غربی شهرستان سمنان واقع در بلوار علویان اشاره و اضافه کرد: این مرکز در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه چهار هزار کارگر ساختمانی و فصلی در شهرستان سمنان فعالیت می‌کنند گفت: مرکز استقرار زحمتکشان با 70 متر مربع زیر بنا دارای یک آبدارخانه، وسایل گرمایشی و گرمایشی و صوتی تصویری است که در ضلع شمال غربی میدان استاندارد شهر سمنان واقع شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان همشهری   جولای 19, 2017  

    این چندمین بار است دراین چند سال که شهرداری بااین نوع کار ها ی کوچک ابتدائی دلخوش است وقبلآ هم نمونه ااینکار را ..بعنوان یک کار افتخار آفرین یاد نموده بودند .. واقعآ شهردار چکار میکند. ..