17:42:27 - چهار شنبه 19 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نبود منابع اعتباری؛ مانع افزایش 40درصدی تولید شمش فولاد در سرخه
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار سرخه از تولید روزانه 40تن شمش فولاد در سرخه خبر داد و گفت: این واحد با توجه به ظرفیت موجود، با تامین برق و منابع مالی لازم می‌تواند تولید خود را به 70تن در روز افزایش دهد.

علی‌محمد مویدی‌زاده در بازدید میدانی به همراه اعضای کمیسیون کارگری شهرستان سرخه از کارخانه فولاد سرخه با اشاره به امکان افزایش حدودا 40درصدی توان تولید فولاد در این شهرستان اظهار کرد: صنعت فولاد در سرخه، صنعتی نوپاست .

وی گفت:صنعت فولاد سرخه پس از تعطیلی‌های سال‌های گذشته خوشبختانه در حال حاضر با سیاست‌های دولت و توجه به واحدهای دولتی سرپا شده و  در حال فعالیت است اما برای توسعه و رونق آن نیازمند توجه مسئولین و ورود سرمایه‌گذاران به این بخش هستیم.

مویدی زاده گفت: کارخانه فولاد سرخه در حال حاضر با نواقص و کمبودهایی که با آن دست و‌پنجه نرم ‌می‌کند روزانه بیش از ۴۰‌ تن شمش فولاد تولید می‌کند اما ظرفیت،امکانات و ماشین آلات موجود ظرفیت تولید بیش از ۷۰ تن در روز را نیز دارا است.

رئیس کمیسیون‌کارگری شهرستان سرخه با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی و موثر که باعث کاهش تولید این‌واحد تولیدی شده است نبود زیرساخت‌های نیروی برق در شهرک صنعتی سرخه است تصریح کرد: با پیگیری‌های مسئولین استان و شهرستان و توجه دولت به شهرک‌های صنعتی در کل کشور که همراه با نگاه تولید محور و رونق تولید داخلی است مشکل عدم ‌وجود زیرساخت‌های لازم جهت توزیع برق شهرک صنعتی سرخه و برق رسانی کامل به‌واحدهای تولیدی نیز بزودی برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به شعار سال در خصوص اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال، دولت تدبیر و امید نیز سیاست‌های تولید محور و حمایت از تولید داخلی را در دستور کار قرار داده و‌ در همین راستا کمیسیون‌ کارگری شهرستان سرخه نیز حمایت از واحد های تولیدی فعال در شهرستان را در دستور کار خود قرار داد .

فرماندار و فرمانده کارگروه اقتصادمقاومتی سرخه گفت: صنعت فولاد یکی از صنایع حساس و استراتژیک‌ بوده که هم در زمینه تولیدات داخلی بسیار‌ تاثیر گذار است و هم باعث ارزآوری بیشتری برای اقتصاد کشور خواهد بود .فرماندار سرخه از تلاش برای رفع مشکلات این واحد تولیدی خبر داد و خاطرنشان کرد: تمامی امکانات و زیرساخت های لازم در این‌کارخانه جهت توسعه مهیا است و در صورت تامین اعتبارات مالی از سوی صاحبان صنایع، ورود سرمایه‌گذار و توجه مسئولین این ‌کارخانه، تولید آن با توجه به هدفگذاری‌های بلندمدت می‌تواند به بیش از ۵۰۰ تن در روز برسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب