22:14:32 - دوشنبه 17 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرود، یکی از سه روستای دارای تصفیه خانه فاضلاب در کشور می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت: روستای طرود در شهرستان شاهرود به همراه 2 روستای دیگر در کشور دارای تصفیه خانه فاضلاب می شوند تا از آب های تصفیه شده ، برای مصرف های دیگری چون کشاورزی استفاده کنند.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا، منصور کشاورزیان روز دوشنبه در نشست کمیته بحران آب در فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود، به اجرای طرح دیگری با همکاری جهاد سازندگی در دهستان طرود اشاره کرد و افزود: بر اساس توافق نامه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با جهاد سازندگی، خدمات زیربنایی آب رسانی به دهستان های طرود و خارتوران در شاهرود و فریومد در میامی به صورت مشارکتی انجام می شود.
وی با بیان اینکه 50 درصد هزینه ها را آب و فاضلاب روستایی و نیمی دیگر را جهاد سازندگی تامین می کند، اضافه کرد: بر این اساس کار در دهستان طرود آغاز شده و هریک از این نهاد ها 60 میلیارد ریال برای آب رسانی به این منطقه هزینه خواهند کرد.
کشاورزیان درباره مرمت مجتمع آب رسانی صالح آباد در بخش بیارجمند هم گفت: عملیات حفر چاه جدید این مجتمع نیز با کمک بسیج سازندگی انجام شد و با بهره برداری از آن، مشکل آب رسانی به 9 روستای منطقه برطرف شد.
وی تاکید کرد: این طرح پیش از شروع سال جاری، به سرعت و ظرف مدت 2 ماه اجرایی شده است.
در این نشست بخشداران و تعدادی از دهیاران روستاهای شهرستان شاهرود هم حضور داشته و مشکلات خود را با مسوولان در میان گذاشتند. رسیدگی به وضعیت بحران آب در روستاهای میغان، ابر و ابرسیج در بخش بسطام، اصلاح شبکه آب رسانی در روستاهای بخش بیارجمند و کاهش فشار آب در برخی از روستاهای بخش مرکزی که در روزهای تعطیل پذیرای مسافرانی از شهرهای دیگر هستند، از مهم ترین نکات مطرح شده در این نشست بود.

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب