12:41:49 - جمعه 14 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
(عکس) پیوند شست پا به شست دست!
کانال تلگرام سمنان لاین

(عکس) پیوند شست پا به شست دست!
انگشت شست پای یک کارگر گاوداری در استرالیا به انگشت شست دست او پیوند زده شده است.

“زک میچل” ۲۰ ساله در یک گاوداری در استرالیا کار می‌کند. سه ماه پیش یک گاو نر در مزرعه‌ای دورافتاده در غرب استرالیا به او حمله کرد و انگشت شست دستش به شدت آسیب دید.

میچل در مورد این حادثه گفت که یک گاو با لگد باعث برخورد دستش به نرده‌ها شد. او قبل از این که تحت عمل پیوند شست پا به انگشت شست دست قرار بگیرد، دو عمل جراحی ناموفق برای اتصال مجدد انگشت شست به دستش داشت.

این عمل پیوند هشت ساعت طول کشید. میچل گفت که همکارانش سعی کردند پس از این حادثه، انگشت شستش را برای پیوند مجدد سالم نگه دارند.

به گزارش بی‌بی‌سی، میچل در پی این حادثه به بیمارستانی در “پرت” منتقل شد اما تلاش ها برای حفظ انگشت شست او به نتیجه نرسید.

به رغم آن که او در ابتدا تمایلی به این پیوند نداشته اما سرانجام دو هفته پیش موافقت خود را برای انجام این عمل در بیمارستان سیدنی اعلام کرد.

دکتر شون نیکلین، متخصص جراحی پلاستیک گفته که تعجبی نداشت چرا که پذیرش چنین چیزی نیاز به زمان داشت. به گفته این متخصص، بیماران نمی‌خواهند که به بخش دیگری از بدنشان صدمه بزنند.

میچل باید ۱۲ ماه صبر کند تا بتواند دوباره از این انگشت خود استفاده کند. او قصد دارد تا بار دیگر کارش را در مزرعه از سربگیرد.

بنابر این گزارش، بیمارستان گفته است که پیوند کامل شست پا، پیوندی بی‌سابقه بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب