13:13:54 - پنجشنبه 13 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار گرمسار:
نیاز40میلیاردتومانی برای تکمیل زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی گرمسار / منطقه ویژه اقتصادی سمنان؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار گرمسار گفت : تکمیل زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان برای حضور فعالان اقتصادی و رونق تولید به 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش سمنان لاین داریوش طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از 2 هزار واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان، هزار واحد در این شهرستان مستقر است و وجود آزاد راه قم – گرمسار باعث وصل شدن 17 استان به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار شده که شرایط توسعه منطقه ویژه اقتصادی را فراهم کرده است.
وی با بیان این که هشت ناحیه شهرک صنعتی در شهرستان گرمسار فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی شهرستان گرمسار به دلیل فاصله 85 کیلومتری با تهران و ارتباطات بین الملی ریلی، از منطقه های ویژه اقتصادی قابل توسعه و نیازمند توجه بیشتر محسوب می شود.
فرماندار گرمسار تصریح کرد : استان سمنان به ویژه شهرستان گرمسار به دلیل قرار داشتن در مسیر نزدیک به تهران و وجود امکانات زیرساختی مانند راه آهن، برق، گاز، زمینه جذب و تشویق سرمایه گذاران را دارد.
طاهری اضافه کرد : دولت یازدهم برای راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال به چرخه تولید عملکرد مثبتی داشته است و این راهبرد و برنامه های حمایتی باید برای رفع همه مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی ادامه یابد.
وی تصریح کرد : برگزاری همایش های سرمایه گذاری و همراهی بخش خصوصی در راه اندازی واحدهای صنعتی جدید از برنامه هایی است که دولت تاکنون قدم های مؤثری در این زمینه برداشته است.
به گزارش سمنان لاین عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی گرمسار که یکی از سه منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان است، با 2 هزار هکتار در سفر دولت یازدهم در فروردین 95 به وسیله سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ایدرو آغاز شده است این درحالیست که منطقه ویژه اقتصادی سمنان بعنوان اولین منطقه ویژه در استان که تحت مالکیت شرکت شهرک های استان هم قرار دارد همچنان فاقد زیرساخت های لازم جهت ورود سرمایه گذاران می باشد. از طرف دیگر ممکن است منطقه ای از نظر موقعیت مکانی شرایط بهتری داشته باشد اما آمایش سرزمینی هم باید توسط مسئولان ارشداستان مدنظر باشد!

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان محمد علی   جولای 13, 2017  

    تمام سرمایه گداریهای زیر شعاع ی‌کصدو بیست کیلومتری ومنطقه اقتصادیگرمسار که بفاصله ۸۵ کیلومتر پایتخت انجام میگیرد باعث وخیم تر شدن الودگی تهران میباشد دراین دولت همه کارها بارابطه انجام میشود نه قانون وضابطه …تمام بودجه استان سمنان را بدهی به گرمسار تابقیه کارها در استان تعطیل شود وخیال همع را راحت کنید …
    .