1:21:27 - پنجشنبه 13 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سفر معاون « کم اطّلاع » وزیر نیرو به سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو گفت: مهمترین مساله برای اجرای طرح های انتقال آب بین حوضه ای در کشور رعایت مسایل زیست محیطی است.

 

به گزارش سمنان لاین علی اکبر مهاجری  افزود: آن طور که آقای خباز استاندار سمنان درباره طرح انتقال آب دریای خزر به این استان گزارش دادند، بررسی های اولیه انجام شده و امیدواریم بررسی ها نهایی و مجوز نهایی نیز دریافت شود.

این جمله آقای معاون نشان از بی اطلاعی ایشان از حداقل اطلاعات در خصوص انتقال آب خزر می باشد،البته موضوع اطلاعات بسیار محدود معاونین و حتی وزیر محترم در سفر سال گذشته موثرین استان سمنان به اتفاق تعدادی ازمسئولین شهرستان به وزارت نیرو تقریبا برای جمع حاضر در جلسه مشخص شده بود
وی یادآور شد: آنچه وزارت نیرو دنبال آن است اینکه انتقال آب از حوضه ای به حوضه دیگر فقط برای شرب باشد و برای مصارف دیگر چون دارای اثرات زیست محیطی است، انتقالی انجام نشود، وزارت نیرو تلاش دارد که نیاز آب مردم در بخش آشامیدنی را برطرف کند.

در خصوص انتقال بین حوزه ای فقط برای شرب هم در قانون بودجه 96 درمجلس رأی نیاورد و نشان از بی اطلاعی معاون محترم دارد که در مجموع می توان نتیجه گرفت در سطح وزارت نیرو  عزم و یا حداقل اطلاعات کافی برای این پروژه ملی وجود ندارد  . لذا حرکت بطئی و کُند مدیریت های مرتبط در حوزه آب ، محیط زیست و… در استان سمنان از یکسو  و فقدان حداقل اطلاعات و تلاش لازم در سطح وزارت نیرو از سوی دیگر،  دورنمای انتقال آب خزر را مبهم تر از گذشته نمایان می سازد 

شایان ذکر است معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو امروز با هدف افتتاح مرکز آموزش شرکت آب در سمنان، آغاز طرح های احداث شبکه فاضلاب و ایجاد مخزن یک هزارمترمکعبی در مهدیشهر و یک مخزن یک هزار مترمکعبی در شهمیرزاد به سمنان سفر کرده بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سمنان همشهری   جولای 13, 2017  

  اتفاقآ درست گفته است گیرش نزد خانوم ابتکار معاونت ریاست محترم جمهور درمحیط زیست است …. انطرح مجلس کنارگذاشته شد …

 2. سمنان همشهری   جولای 13, 2017  

  ازطرف وزیر نیرو آمده که این آخر کاری با نداشتن هیچ دستاوردی در این استان خودی نشان بد هند … تابزار ن چهار سال دیگر این رویه ادامه داشته باشد ..هرچند مسئول مستقیم عملکرد وزرا خود ریاست محترم جمهوری است ….

 3. اعلایی   جولای 13, 2017  

  ؟؟؟؟؟ بسیار جای تأسف داره

 4. محمدیان   جولای 13, 2017  

  واقعا یعنی معاون وزیر نیرو اومده به استان ما و این مطالب را گفته و رفته؟