10:52:10 - دوشنبه 10 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح مرکز سی‌تی اسکن پیشرفته بیمارستان تامین اجتماعی سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در هفته تامین اجتماعی از برنامه‌ریزی این استان برای افتتاح سه پروژه حوزه درمانی در این هفته خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا سید مجتبی اکرم در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان با اعلام این خبر اظهار کرد: افتتاح طرح هتلینگ مدیریت درمان تامین اجتماعی که با حضور معاون سازمان تامین اجتماعی پنج‌شنبه این هفته به بهره‌برداری می‌رسد با صرف اعتباری بیش از 40 میلیارد ریال یکی از این پروژه‌های عمرانی است.

به گزارش سمنان لاین وی از افتتاح مرکز سی‌تی اسکن تامین اجتماعی با صرف اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال در پنج‌شنبه پیش رو خبر داد و افزود: فقدان مرکز سی‌تی اسکن پیشرفته یکی از مشکلات جدی درمان در بخش‌های دولتی استان بود که این مشکل با افتتاح این پروژه مرتفع می‌شود.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان از ایجاد سی‌تی‌اسکن بسیار پیشرفته در این استان خبر داد و گفت: تا پیش از این در برخی مواقع بیماران ناچار بودند از امکانات استان‌های همجوار استفاده کنند که خوشبختانه با تلاش سازمان تامین اجتماعی این مشکل حل شد.

وی از راه‌اندازی دو مرکز رادیولوژی دیجیتال در این استان همزمان با هفته تامین اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه با صرف اعتباری 15 میلیارد ریالی آماده افتتاح شده و هم‌استانی‌ها از این پس از خدمات درمانی آن بهره‌مند خواهند شد.

دکتر اکرم،با اشاره به تلاش‌های این سازمان برای توسعه زیرساخت‌های درمانی با بیان اینکه درمانگاه ایوانکی اردیبهشت ماه 96 طی آیینی افتتاح شد به پروژه درمانگاه تامین اجتماعی شهر سرخه اشاره کرد و افزود: این پروژه در حال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهارامیدواری کرد: پروژه درمانگاه تامین اجتماعی شهر سرخه تا پایان امسال تکمیل، تجهیز و افتتاح شود.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان از بازسازی بخش‌های مختلف درمانی استان به عنوان یکی دیگر از اقدامات این سازمان در یک سال اخیر نام برد و اضافه کرد: تاکنون هر چهار بخش بیمارستان تامین اجتماعی سمنان بازسازی و همه تجهیزات درمانی بیمارستانی آن بروزرسانی شده است.

وی از حذف دفترچه در مراکز ملکی تامین اجتماعی استان به عنوان یک دستاورد و موفقیت بزرگ سازمانی در استان نام برد و گفت: با اجرای این طرح دفترچه‌های درمان کاغذی از مرکز درمانی ملکی تامین اجتماعی در سمنان حذف شد. ضمن اینکه این طرح امسال به سراسر کشور تعمیم داده شده است.

وی با اشاره به گستردگی خدمات این سازمان در استان تصریح کرد: بیش از 70 درصد مردم استان تحت پوشش این سازمان بوده و از خدمات درمانی آن بهره‌مند هستند.

اکرم در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان رضایت‌مندی مردم از این خدمات اظهار کرد: خوشبختانه در نظرسنجی انجام شده توسط استانداری سمنان بیشترین سطح رضایت‌مندی از مراکز درمانی تامین اجتماعی بوده است ضمن اینکه در سطح ملی نیز هر ساله ارزیابی‌هایی در این بخش صورت گرفته که مجموعه مدیریت درمان استان سمنان از استان‌های برتر در این بخش بوده است.

وی با اشاره به طرح حذف دفترچه‌های کاغذی در این استان گفت: اجرای این طرح در برنامه پنجم توسعه به وزارت بهداشت واگذار شد که به دلیل گستردگی کار این وزارتخانه در طول برنامه از اجرای آن سرباز زد اما این طرح ملی در سازمان تامین اجتماعی از سال گذشته آغاز شد که خوشبختانه با تلاش همکاران ما از اسفندماه در 100درصد مراکز ملکی تامین اجتماعی، دفترچه کاغذی حذف و نسخ الکترونیکی جایگزین آن شده که صرفه‌جویی خوبی در منابع از طریق آن انجام می‌شود.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان سمنان با اشاره به وجود 78 بیمارستان و بیش از 280 درمانگاه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی گفت: بعد از اجرای طرح موفق حذف دفترچه از مراکز ملکی از امسال طرح حذف دفترچه در مراکز غیرملکی و مطلب‌ها از سوی سازمان تامین اجتماعی با اجرای طرح پایلوت در یزد کلید خورده و در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح ، پروژه سنگین‌تری است گفت: کلیه فرآیند درمان، از معاینه پزشک و نسخه نویسی تا ارسال الکترونیکی آن به داروخانه‌ها به صورت سیستمی و بدون کاغذ انجام می‌شود.

این مقام مسئول از سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از موفق‌ترین دستگاه‌ها در حوزه استفاده از “آی تی” در این دوره جدید نام برد و اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها که پایلوت آن در سمنان بود و با موفقیت هم رونمایی شد طرح “پی.ام” بود.

وی از اجرای طرح متمرکز کردن اطلاعات مربوط به تجهیزات درمانی سازمان خبر داد و افزود: این طرح، به واسطه تعدد تجهیزات درمانی سازمان کار بسیار گسترده‌ای بود چرا که تنها در بیمارستان تامین اجتماعی سمنان بیش از 100 میلیارد ریال تجهیزات وجود دارد لذا اجرای این طرح به بروزرسانی بهتر تجهیزات در سطح مرکز متعدد این سازمان کمک بسیاری خواهد کرد.

اکرم از طرح پکس به عنوان یکی دیگر از طرح‌های یک سال اخیر این سازمان در بخش درمان نام برد و اضافه کرد: با اجرای این طرح کلیشه عکس‌های رادیولوژی که بخش مهمی از مواد اولیه آن با صرف هزینه بسیاری وارد می‌شد، کاملا از فرایند کار درمانی در سازمان حذف و از طریق سیستم الکترونیکی و با سرعت بهتری انجام می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. ناشناس   جولای 10, 2017  

    بیمارستان تامین اجتماعی سمنان با 10 میلیارد تجهیزات و سی تی اسکن پیشرفته، خداروشکر

    قاعدتا سایر نقاط استان نیز باید تامین شوند تامین اجتماعی عزیز