15:27:47 - یکشنبه 9 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکل آب سرخه تا پایان امسال رفع می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون امور عمرانی استانداری سمنان از رفع مشکل آب شهرستان سرخه تا پایان امسال خبر داد.

مهدی زندیه وکیلی در مراسم افتتاح یک پروژ عمرانی در حوزه آب شهرستان سرخه اظهار کرد: این پروژه یک مخزن 5000 مترمکعبی است که احداث آن با کلنگ‌زنی امروز آن شروع شد.

وی با اشاره به حجم ذخیره این مخزن و مشکل کم‌آبی در این شهرستان افزود: با احداث این مخزن 5000 مترمکعبی در سرخه مشکل آب شهرستان سرخه حل می‌شود.

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه سرخه در حال حاضر نیز با وجود مصرف بالا در این فصل، مشکل جدی و حادی از نظر آب شرب ندارد گفت: در بسیاری از مواقع آب به میزان نیاز موجود است اما در می‌بینیم شهروندان در زمان‌های پیک مصرف با قطعی آب مواجه میشوند و در این مواقع و شرایط است که احداث مخزن اهمیت زیادی در این حوزه دارد.

زندیه وکیلی با اشاره به اعتبارات تخصیصی به این پروژه یادآوری کرد: برآورد پروژه مخزن 5000 مترمکعبی سرخه 20 میلیارد ریال است که مقرر شده در مدت 9 ماه کار تکمیل آن به اتمام برسد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن و بهره‌برداری از این منبع 5000 مترمکعبی مشکل آب شهرستان سرخه نیز مرتفع می‌شود لذا مسئولان شهرستان و عوامل اجرایی پروژه باید در مدت زمان مشخص شده این پروژه را نهایی کنند.

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به ضرورت انتقال آب بین‌حوضه‌ای به استان سمنان، گفت: انتقال آب بین حوضه‌ای از دریای خزر به استان سمنان و کویر مرکزی برای افق بلند مدت برنامه‌ریزی شده و می‌تواند به حل این مشکل در منطقه کمک کند.

وی بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف منابع آبی تاکید کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در سطح کسترده و عمومی نقشی ویژه در تحقق این مهم دارد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب