12:47:08 - یکشنبه 9 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظرخواهی از رهبری و علما درباره سود بانکی
کانال تلگرام سمنان لاین

یک نماینده مجلس در نطق میان دستور خود از رهبری و مراجع تقلید خواست که در مورد سودهای کلان بانکی اعلام نظر فرمایند و نماینده دیگری نیز کابینه روحانی را به تیم فوتبال و برخی از وزرایش را به رونالدو، پپه و مسی تشبیه کرد.

 مبارزه با مفاسد اقتصادي و تلاش براي مشكل سودهاي بانكي، موضوعي بود كه نبي‌هزار جريبي، نماينده مردم گرگان، در نطق ميان دستور خود به آن پرداخت.

اين نماينده مجلس دهم، در رابطه با استفاده از رانت‌هاي اقتصادي،‌ با صراحت گفت: چه كسي از رانت استفاده مي‌كند؟ يك كشاورز ساده يا ‌يك دامدار؟ خير! همين ما كه دستمان به قدرت مي رسد اين كار را انجام مي دهيم.‌ نياز به يك جراحي بزرگ در اقتصاد است، كسي كه به منافع ملي دست درازي مي كند بايد مجازات شود. هر كسي مي خواهد باشد.

او با اشاره نظام آشفته بانكي و مالي كشور، ادامه داد:‌ خب براساس قرآن، ربا حرام است. اما سيستم بانكي ما چه مي‌كند؟ سودهاي كلان يعني چه؟ من از مراجع و رهبري مي‎خواهم در اين رابطه اعلام نظر كنند تا تكليف مشخص شود. با اين پول ها زندگي مردم تباه مي شود. پول ربا پول حرام است. همه ما دخيل شده ايم و نمي گويم كه من پاك هستم،‌ اين وام هايي كه مي گيريم مصداق همين است.

بهرام پارسايي نماينده اصلاح طلبي بود كه در نطق خود به بحث انتخابات و كابينه دوازدهم اشاره داشت.

او در ابتداي صحبتش تأكيد كرد: راي به روحاني،‌ نه به تحريم ها، نه به سيب زميني ديروز و نه به مردم فريبي بود. 24 ميليون راي به عملكرد شما در حوزه سياسي، موفقيت برجام و برداشتن تحريم و بازگشتن عزت مردم و راي به حوزه سلامت بود. راي به شما بود براي اين بود كه از آزادي و خاتمي گفتيد.

پارسايي خطاب به روحاني گفت: «مظلوميتت دل هر آزاده اي را به درد مي آورد تا جايي كه در روز قدس به شخص دوم مملكت و معاون اول رئيس جمهور و نمايندگان مجلس به راحتي و آزادانه توهين مي شود. اين برنتابيدن راي ملت است و عدم باور به جمله تاريخي امام كه ميزان راي ملت است.»

اين عضو فراكسيون اميد،‌ ادامه داد: آقاي روحاني صداي مظلوميت شما حتي در كابينه هم شنيده شد.‌ ما با اين درد شما آشناييم،‌ چه زيبا گفت مولوي كه زين همراهان سست عناصر دلم گرفت…

او با شبيه سازي وزراي كابينه روحاني به بازيكنان مطرح فوتبال، تشريح كرد: «وعده هايتان با كابينه اي محقق مي شود كه وزراي دانا در كنار پيران خردمند باشد.‌ شما در كابينه فعلي چند وزير قدر داريد، كه نياز به نام بردنشان نيست. اما ‌در اين جا يك مثال ساده عرض مي‎كنم،‌ اگر يك مثال ساده مي‌زنم، اگر رونالدو، مسي و پپه در تركيب تيم فوتبال مالديو قرار بگيرند، باز محكوم به شكستند؟،‌ آقاي روحاني تيمت را محكم ببند.»

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب