11:32:57 - پنجشنبه 6 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد غلامرضاکاتب از تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، جریان ایجاد شده برای تغییر در اساسنامه دانشگاه پیام‌نور را خلاف مصالح آموزش عالی و اسناد بالادستی کشور ارزیابی کرد.

به گزارش سمنان لاین غلامرضا کاتب در گفت‌وگو باایسنا اظهار کرد: زمانی که تحصیل در دانشگاه به جهت محدودیت‌های موجود با چالش جدی مواجه بود دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاهی با پایگاهی مردمی وارد گود شد و با خدماتی که ارائه داد نقش چشمگیری در حل معضل کنکور و فراهم آوردن امکان تحصیل برای جوانان و علاقه‌مندان ایفا کرد.

کاتب با بیان این که انصاف نیست حالا که سد کنکور به همت دانشگاه‌هایی همچون پیام نور از میان برداشته شده نسبت به تلاش کارکنان و اعضای علمی این دانشگاه ناسپاسی شود خاطرنشان کرد: اتفاقاً در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه بندی وجود دارد که به صراحت مأموریت ایجاد قطب بین‌المللی جهت ارائه آموزش‌های مجازی نیمه حضوری باز و از راه دور را به عهده دانشگاه پیام نور گذاشته است.

این نماینده مردم با بیان اینکه عده‌ای به دنبال محدودیت در این دانشگاه هستند یادآوری کرد: محدود کردن این دانشگاه با نص صریح قانون برنامه ششم توسعه در تعارض است.

عضو رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور به واسطه ارائه خدمات در محروم‌ترین نقاط کشور نقش بسزایی در ایجاد عدالت آموزشی داشته است افزود: شیوه پذیرش بومی دانشجو در دانشگاه پیام‌نور باعث کاهش عمده مهاجرت‌های بی‌رویه در استان‌های مختلف کشور شده است و همین موضوع ضمن کمک به اقتصاد استان‌ها از بروز بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه پیشگیری کرده است.

کاتب در پاسخ به پرسشی در خصوص مطالبه نمایندگان در این خصوص گفت: مطالبه ما نمایندگان مجلس از دولت و وزارت علوم این است در راستای تحقق مأموریت‌های تازه‌ای که به عهده دانشگاه پیام نور گذاشته شده است از این دانشگاه حمایت جدی کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تمام توان در برابر این بی عدالتی خواهند ایستاد خاطرنشان کرد: مطابق اساسنامه فعلی دانشگاه هر گونه تغییری در این اساسنامه می‌بایست به درخواست هیئت امنای دانشگاه صورت پذیرد و اینکه در دوره‌ای که هنوز تکلیف وزارتخانه در دولت آینده مشخص نشده است این حد از اصرار و عجله برای ایجاد تغییر در اساسنامه بزرگترین دانشگاه نیمه حضوری کشور عجیب به نظر می‌رسد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در برابر این موارد می‌ایستد گفت: نباید نگرش به برخی مسئولیت‌ها همچون نگاه اقتصادی باشد لذااگر این این تفکر ادامه بیابد یقیناً مجلس در مقابل این مسائل می‌ایستد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب