11:10:23 - پنجشنبه 6 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد ۲۰۰ درصدی اعتبارات و نیاز « مرکزاستان » به هشت واحد آموزشی جدید
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین  – مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت: این شهرستان برای افزایش بازدهی، جلوگیری از 2 نوبتی شدن مدارس به هشت واحد آموزشی جدید نیاز دارد.

سعید رضایی افزود : با توجه به افزایش سالانه دانش آموزان در سمنان باید دولت و خیران به آموزش و پرورش سمنان کمک کنند تا واحدهای آموزشی جدید ساخته شود.
وی اظهارداشت : امسال با وجود ایجاد 2 فضای آموزشی جدید در مسکن مهر سمنان و شهرک روزیه و توسعه آموزشی یکی دیگر از مدارس، بازهم این شهرستان با کمبود فضای آموزشی مواجه است.
رضایی بیان داشت : منطقه مسکن مهر سمنان با توجه به افزایش جمعیت هم اکنون به چهار فضای آموزشی جدید نیاز دارد، در مناطق شهرک گلستان، منطقه کارگر و میدان امام رضا (ع) نیز در هر کدام یک فضای آموزشی جدید نیاز است.
وی یادآور شد : در برخی از مناطق به علت رشد بی رویه جمعیت، فضای آموزشی به تعداد مورد نیاز وجود ندارد و با کمبود مواجه است در این صورت، در ابتدا دانش آموزان به مدارس هم‌جوار منتقل می شوند و در گام بعدی متوسط دانش آموزان کلاس بالا برده می شود و در نهایت با تکمیل شدن ظرفیت، مدارس 2 شیفت می شوند.
رضایی تاکید کرد : 2 شیفت شدن مدارس ضررهای فراوانی مانند افت درسی دانش آموزان و ایجاد مشکلات برای خانواده های کارمند به همراه دارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان اضافه کرد: امسال در شهرستان سمنان با وجود تلاش های انجام شده همانند سال گذشته 12 مدرسه به صورت 2 نوبته فعالیت دارد که چهار مدرسه از آن در منطقه مسکن مهر قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد : به صورت سالانه هزار نفر به دانش آموزان شهرستان اضافه می شود و پیش بینی می شود شمار دانش آموزان سمنان در سال تحصیلی 96-97 به بیش از 36 هزار نفر افزایش یابد.
هزار مدرسه در استان سمنان فعالیت دارد که از این مقدار 226 واحد آموزشی در شهر سمنان مستقر است.

شایان ذکر است با پیگیری های مسئولان شهرستان سمنان ازجمله نماینده سمنان٬ فرماندار و … اعتبارات ساخت مدارس امسال شهرستان با اصلاحات صورت گرفته ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب