11:30:33 - چهار شنبه 5 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صادقی قادیکلایی خبرداد؛
قرارداد 298 میلیارد ریالی برای ایجاد زیرساخت« منطقه ویژه اقتصادی گرمسار »
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان گفت : در سال جاری 298 میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت در زمینه تامین آب، برق و گاز منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با بخش خصوصی قرارداد همکاری امضا شد.

به گزارش سمنان لاین منوچهر صادقی قادیکلایی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به فعالیت هشت ناحیه شهرک صنعتی در شهرستان گرمسار ،افزود: منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به دلیل فاصله 85 کیلومتری با تهران و ارتباطات بین الملی ریلی، از مناطق ویژه اقتصادی قابل توسعه و نیازمند توجه بیشتر محسوب می شود.
وی با بیان این که از 2 هزار واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان، هزار واحد در شهرستان گرمسار مستقر است، اظهارداشت : وجود آزاد راه گرمسار- قم باعث ارتباط دهی 17 استان به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار شده که شرایط توسعه منطقه ویژه اقتصادی را فراهم کرده است.
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان یادآور شد : بهره برداری متروی تهران – ورامین – پیشوا – گرمسار زیرساخت ارتباطی مهمی برای اتصال شهرستان گرمسار با استان تهران می‌شود.
قادیکلایی با اشاره به برخی رویکردهای برنامه ششم توسعه برای توسعه صنعت و رونق اقتصادی استان ، تصریح کرد : در برنامه ششم‌ توسعه بانک مرکزی مکلف شده است در حوزه صنعت و معدن تسهیلات خود را به سقف 40 درصد برساند.
وی با بیان این که در برنامه ششم توسعه برای سال 96 رشد توسعه هشت درصدی پیش بینی شده است، ادامه داد: از هشت درصد رشد و توسعه اقتصادی 5.2 رشد اقتصادی از طریق سرمایه گذاری و 2.8 از طریق بهره وری در سند توسعه ششم تبیین شده است.
وی بیان داشت : در برنامه ششم توسعه مشخص شده که سالانه 10 درصد در کشور قاچاق کالا کاهش یابد و به میزان 20 درصد از مقدار کالای قاچاق کشف شده صرف هزینه های و مشوق های صادراتی شود.
به گفته وی مالیات بر ارزش افزوده یکی از چالش های صنایع تولیدی کشور در گذشته بود که در برنامه ششم توسعه، ماخذ دریافت مالیات بر ارزش افزوده به مصرف کننده نهایی تغییر یافته است.
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان اضافه کرد : در برنامه ششم توسعه بسیاری از موسسه‌های مالی و اعتباری کشور به موسسه‌های اعتباری جهانی ملحق می شوند.
عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با 2 هزار هکتار وسعت، در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان در فروردین 95 به تصویب رسید.
استان سمنان سه منطقه ویژه اقتصادی واقع در شهرستان های سمنان، گرمسار و دامغان دارد که 2 منطقه سمنان و گرمسار در مرحله انعقاد قرارداد برای تامین زیرساخت و آماده واگذاری به فعالان بخش خصوصی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب