13:14:56 - سه شنبه 4 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چند درصد از ازدواج زوج‌ها به طلاق ختم می‌شود؟
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه ۲۰ درصد از ازدواج زوج‌ها به طلاق ختم می‌شود،گفت: مشکلات اقتصادی و اختلال روانی ازعوامل افزایش طلاق درچند سال گذشته بوده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه ۲۰ درصد از ازدواج زوج‌ها به طلاق ختم می‌شود،گفت: مشکلات اقتصادی و اختلال روانی ازعوامل افزایش طلاق درچند سال گذشته بوده است.

به گزارش سمنان لاین شکورپورحسین درگفت وگو با خانه ملت، با اشاره به اظهارات وزیر دادگستری مبنی برافرایش 5 درصدی طلاق و کاهش 2 درصدی ازدواج در سال،گفت: آمار اعلامی وزارت دادگستری و سیستم قضایی کشور درخصوص میزان طلاق و ازدواج براساس اقدامات کارشناسی موجود درسایت ها و اسناد مطرح می شود، بنابراین آمارها از میزان افزایش طلاق صحیح بوده و به طورحتم افزایش طلاق سیر صعودی دارد.

نماینده مردم پارس آباد درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش طلاق علل مختلفی دارد، افزود: مهم ترین دلیل در طلاق دخالت خانواده زوج ها است، همچنین عدم تحقق شروط ضمن عقد از علت های دیگر طلاق درکشور بوده که متاسفانه این عامل در اکثر طلاق ها نقش پررنگی دارد؛ از سوی دیگر ترک زندگی یکی از زوج ها نیز عامل دیگر افزایش طلاق درجامعه است، البته مهم ترین معضل موجود درجامعه اعتیاد است که این مشکل نیز اهمیت بسزایی در افزایش میزان طلاق دارد.

وی با تاکید براینکه عدم پرداخت نفقه توسط مرد نیز در افزایش طلاق تاثیر بسزایی دارد، تصریح کرد: البته شرایط نامناسب اقتصادی و نبود شغل معین و درآمد کافی نیز زوجین را ترغیب به جدایی و طلاق می کند، همچنین ضرب و شتم به دلیل وجود مشکلات و بیماری روانی زوج نیز درپرونده های موجود درطلاق نیز دیده می شود؛ بنابراین این عوامل بارها در سیستم قوه قضاییه در افزایش میزان طلاق ثبت شده است.

پورحسین با اشاره به اینکه در برخی شرایط یکی از زوجین به دلیل برخی اختلافات زندانی می شود،گفت: عدم حضور یکی از زوج ها در خانواده نیز منجر به طلاق و جدایی می شود، البته ارتباط های ناسالم افراد و فساد اخلاقی براساس آمارهای اعلام شده مهم ترین علل طلاق بوده و یکی دیگر از دلایل موثر دراین زمینه انتخاب نادرست افراد است؛ یعنی هیچ تناسبی میان زوج ها وجود نداشته و افراد ازسرناچاری ازهم جدا می شوند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه طلاق یک پدیده اجتماعی چند بعدی است،افزود: طلاق به عوامل زیستی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بستگی داشته و این دلایل زمینه های ایجاد طلاق را در کشور فراهم می کند، بنابراین در شرایطی که به هیچ عنوان ادامه زندگی میان دونفر امکان پذیرنباشد، نمی توان از طلاق و جدایی فرار کرد؛ ضمن اینکه مشکلات روانی وعصبی بودن و اختلال های روحی نیزنقش موثری درافزایش طلاق دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه عدم تناسب زندگی خانوادگی میان افراد نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است، تصریح کرد: ازسوی دیگربخشی از طلاق با زمان پیش از ازدواج و عدم شناخت ها درارتباط است، بنابراین میزان طلاق با توجه به عوامل گفته شده درحال افزایش است و باید برای کاهش تدابیر لازم و اقدامات کارشناسی شده توسط مشاوران انجام شود، متاسفانه درحال حاضر آمار دقیقی ازمیزان طلاق در کشو وجود ندارد اما به طورقطع در حال افزایش است؛ اما دربرخی شرایط با افزایش بیش از 5 درصد میزان طلاق به 20 درصد نیز می رسد.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب