خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/07/04 14:14
شناسه خبر : 19325

دریافت بودجه برای نوسازی بافت های فرسوده نیازمند مصوبه شهرداری سمنان

سمنان لاین – مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان گفت: نوسازی و بهسازی 2.2 هزار هکتار بافت فرسوده در 17 شهر استان نیازمند مشوق‌هایی برای افزایش رغبت در مردم است.   به گزارش سمنان لاین اسماعیل صادقی در گفت و گو با ایرنا افزود: 17 شهر استان سمنان با 2 هزار و 200 هکتار بافت […] ...

سمنان لاین – مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان گفت: نوسازی و بهسازی 2.2 هزار هکتار بافت فرسوده در 17 شهر استان نیازمند مشوق‌هایی برای افزایش رغبت در مردم است.

 

به گزارش سمنان لاین اسماعیل صادقی در گفت و گو با ایرنا افزود: 17 شهر استان سمنان با 2 هزار و 200 هکتار بافت فرسوده شناسایی شده که مرمت، بهسازی و این مقدار با همکاری شهرداری های مناطق مختلف در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: شهرهای سمنان،‌ گرمسار، دامغان، امیریه، کلاته خیج، دیباج، سرخه، شاهرود، ایوانکی، بسطام، مجن، درجزین، مهدی‌شهر، شهمیرزاد، میامی و آرادان بافت فرسوده شناسایی شده است.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان ، به همکاری مردم برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده استان سمنان اشاره کرد و گفت: به دلیل کوچک بودن قطعات واحدهای مسکونی و نیاز به ترکیب و تملک آنها به صورت یکجا و با توجه به این که بیشتر مالکان توانایی مالی این اقدام را ندارند، نوسازی بافت فرسوده شهری کمی با مشکل مواجه است‌.
وی یاد آور شد: منطقه های مانند عمران کوه، کوشمغان، ملحی، زاوقان، چهل دستگاه، قطعه 10 و کدیور بافت‌های فرسوده شهر سمنان هستند و دریافت بودجه برای نوسازی و مرمت به طرح های مصوب شهرداری سمنان بستگی دارد .
صادقی تصریح کرد: در حال حاضر وام هایی با بازپرداخت و کارمزد 18 درصد کمی این مسیر را دچار تنگنا کرده که باید در میزان کارمزد تسهیلات بانکی برای ایجاد رغبت در بین مردم بازبینی شود.
وی بیان داشت: بهسازی، نوسازی بافت فرسوده هر منطقه در استان سمنان باید با حفظ مسائل زیربنایی ، هویت و فرهنگ منطقه رعایت خواهد شد.
صادقی با بیان این که یک هزار و 700 واحد مسکن مهر دارای متقاضی استان سمنان تا کنون به آنان تحویل نشده است، یاد آور شد: این تعداد واحد به دلیل مشکلات حقوقی پیمانکاران و دیگر عوامل اجرایی سازنده دچار مشکل است و هنوز به مالکان تحویل نشده است.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان‌سمنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار تکمیل این هزار و 700 واحد مسکونی مهر فعال است و تا نیمه دوم و برخی تا پایان امسال به متقاضیان تحویل می شود‌.
با اقدامات دولت تدبیر و امید بیش از 2 هزار و 800 واحد مسکونی در هشت شهرستان استان در بیش از سه سال گذشته بهره برداری شد.