11:20:39 - سه شنبه 4 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر انجمن صنایع استان؛
«وقت کُشی» برخی ادارات ٬ عامل دلسردی سرمایه گذاری در سمنان!
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر انجمن صنایع استان سمنان گفت: به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت های آب برق و راه دسترسی برای سرمایه گذاری بسیاری از فعالان اقتصادی علاقه ای برای سرمایه گذاری در این استان را ندارند.

 • به گزارش سمنان لاین رستم سعداللهی در گفت و گو با ایرنا افزود : فراهم نمودن زیرساخت ها، یکی از دلایل عمده حضور فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف است که تاکنون این امر مهم در سمنان محقق نشده است.
  وی اظهارداشت : تفاهم نامه اقتصادی 27 هزار میلیارد ریالی که در هفدهم اسفندماه سال 94 بین دستگاه های اجرایی استان سمنان و سرمایه گذاران بخش خصوصی منعقد شد که متاسفانه هنوز بر روی کاغذ عدد و رقم قابل توجهی است و باید اداره کل اقتصاد و امور دارایی نسبت به میزان عملیاتی شدن این تفاهم نامه ها و چگونگی جذب سرمایه گذارگزارش هایی را ارایه دهد.
  سعداللهی ادامه داد : استان سمنان از منابع سرشاری برای سرمایه گذاری برخوردار است اما این منابع به تنهایی نمی تواند رونق اقتصادی و اشتغال ایجاد کند و باید زیرساخت ها که از اساسی ترین و مهم ترین دلایل حضور سرمایه گذار در استان است مهیا شود.
  وی اضافه کرد: کاغذ بازی های اداری یکی دیگر از دلایل مانع ورود سرمایه گذاران به استان سمنان است و در بسیاری از موارد شاهد بودیم اداره های مختلف برای ارایه مجوزها زمان مفید را از بین می برند که این امر باعث دلسردی سرمایه گذاری می شود.
  سعداللهی تصریح کرد : برای حضور فعالان اقتصادی به استان سمنان تنها ارایه گزارش از میزان منابع مختلف معدنی کفایت نمی کند و باید جاده های دسترسی و انعقاد تفاهم نامه های زیست محیطی مهیا باشد.
  وی به مشکل کم آبی در بسیاری از واحدهای صنعتی استان سمنان اشاره و اضافه کرد : برای آغاز طرح توسعه ای در استان سمنان نیاز به تولید آب است اما به دلایل فرهنگ اشتباه مصرف در واحدهای تولیدی و خانگی شاهد تعطیلی بسیاری از واحد های صنعتی به دلیل کمبود آب هستیم.
  مدیر انجمن صنایع استان سمنان یادآور شد : بازیافت فاضلاب های شهری و احداث تصفیه خانه های آب برای بازگشت آن به چرخه صنعت و تولید باید در دستور کار صاحبان واحدهای تولیدی و دستگاه های اجرایی استان سمنان قرار گیرد.
  در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد و فقط حدود چهار درصد از آب تولیدی در استان سمنان در بخش صنعت مصرف می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب