22:14:35 - سه شنبه 4 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرسودگی شبکه 20 درصد آب آشامیدنی شاهرود را هدر می دهد
کانال تلگرام سمنان لاین تبلیغات

سمنان لاین – شاهرود- فرماندار شاهرود گفت: بیش از 26 تا 30 درصد آب آشامیدنی شهری و بیش از 20 درصد آب آشامیدنی روستایی به دلیل فرسودگی شبکه انتقال هدر می رود.

 سید محمدرضا هاشمی سه شنبه در نشست مدیریت بحران آب شهرستان شاهرود، افزود: برخی از لوله های این شبکه ها قدمتی 40 ساله داشته و از این رو نیازمند تعویض و ترمیم هستند.
وی با اشاره به نصب کنتور برروی 90 انشعاب غیر مجاز، بیان کرد: نصب کنتور بر روی 70 درصد انشعابات شهرداری می تواند تاثیر چشمگیری در مدیریت مصرف آب داشته باشد.
معاون استاندار سمنان همچنین از افزایش اعتبار آب و فاضلاب شهری و روستایی خبر داد و گفت: 14 درصد اعتبارات تملک دارایی شهرستان به میزان بیش از 55 میلیارد ریال به تامین آب آشامیدنی اختصاص یافته است.
هاشمی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت 2 مخزن 2 و یک هزار متر مکعبی در شاهرود و بسطام، یادآور شد: این 2 مخزن تا 2 سال آینده به بهره برداری می رسند و تاکنون بیش از 40 میلیارد ریال نیز برای تکمیل آن ها از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری اختصاص یافته است.
بنابر اعلام مسوولان ، شهر شاهرود 220 لیتر بر ثانیه کمبود آب آشامیدنی دارد که اکنون برای تامین کسری آب ، چاه های برخی از دستگاه های اجرایی وارد مدار شده است.
با این که در دولت یازدهم، مشکل آبرسانی به بخش قابل توجهی از روستاها برطرف شده ، باز هم تعدادی دیگر با تانکر آب رسانی می شوند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب