11:15:20 - دوشنبه 3 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
متأسفانه صورت خواهدگرفت؛
افزایش مدارس دونوبته ی شهرسمنان در آینده ای نزدیک
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: مسکن مهر سمنان با توجه به تعداد قابل توجه دانش‌آموزان منطقه و کمبود فضای آموزشی، نیازمند 250 کلاس درس است.

به گزارش سمنان لاین ابوالفضل دربانی در گفت و گو با ایرنا افزود: در نظر گرفتن بودجه سه میلیارد و 100 میلیون تومان برای اجرایی کردن پنج طرح در قالب 2 مجتمع آموزشی در مسکن مهر سمنان، یک هنرستان دخترانه و تکمیل طرح پیامبر اعظم(ص) سمنان از طریق بودجه شهرستان و اعتبارات ملی آغاز به کار می‌کند.
دربانی خاطرنشان کرد: 12 مدرسه سمنان در سال تحصیلی 96- 95 در 2 نوبت صبح و عصر مشغول به کار بودند که پیش‌بینی می‌شود با رشد روزافزون دانش آموزان و کمبود فضای آموزشی در شهر سمنان، تعداد مدارس 2 نوبته این شهر تا 16 مدرسه افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه 20 درصد اعتبارات در شهرستان سمنان در سال 96 مربوط به نوسازی مدارس این شهرستان است و بیشترین سهمیه اعتباری در استان سمنان است، گفت: در صورت تخصیص اعتبار درنظر گرفته شده، مقداری از آن برای پرداخت مطالبات به پیمانکاران اختصاص یابد.
دربانی، با اشاره به بهره برداری از سه طرح با رشد بالای 80 درصد تا مهر 96 در شهر سمنان، افزود: طرح‌هایی در مسکن مهر، شهرک روزیه و داخل شهر سمنان طبق برنامه‌ریزی تا آغاز سال تحصیلی 96-97 به بهره برداری می رسد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان یادآور شد: در حال حاضر 771 کلاس درس در شهرستان سمنان وجود دارد که از این تعداد 20 درصد مستحکم، 37 درصد تخریبی و نیازمند بازسازی و 43 درصد نیاز به مقاوم‌سازی دارد.
شهرستان سمنان 35 هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی دارد و با مشکل کمبود و نامناسب بودن فضای آموزشی مواجه است.
استان سمنان 118 هزار دانش آموز در بیش از 800 واحد آموزشی دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سید علی   جولای 3, 2017  

    خوب این بزرگواران مدارس زیادی رو تعطیل یل تبدیل به تجاری کردن. و ضمنا الان که در شرایط رشد منفی قرار گرفتیم افزایش تعداد مدارس دو نوبته به نوعی بهانه مویی به نظر می‌رسه. این طرح متوازن و … همش بهانه‌هایی است که ضعف و ناتوانی مدیریت منفعل موجود در آموزش و پرورش رو بپوشونه. با افزایش تعداد مدارس دو نوبته جمعیت دانش آموزی برخوردار و نسبتا برخوردار و بالای متوسط به سمت مدارس غیر انتفاعی بی‌کیفیت و هیئت امنایی سرازیر خواهند شد و مدارس بی کیفیت نصیب دانش آموزان کم بضاعت خواهد شد. یعنی باز هم ایجاد دو قطبی در جامعه اما این بار در سطح کدوکان و دانش‌آموزان. و وای به روزی کودکانی که با این . …. به نظر شما آیا …