12:17:57 - یکشنبه 2 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارسمنان تأکیدکرد؛
بحران کمبود فضای آموزشی در مرکزاستان
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار سمنان گفت: اعتبار شهرستان سمنان در سال 96 به میزان 22 میلیارد و 892 میلیون تومان است.

به گزارش سمنان لاین ، عباس دانایی در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان سمنان در سالن جلسات فرمانداری افزود: 90 میلیارد تومان از اعتبارات متوازن استان سمنان هنوز توزیع نشده و پس از توزیع آن در شورای برنامه ریزی استان سمنان سهم شهرستان سمنان تغییر خواهد کرد.
وی با اشاره به این که در سال 95 اعتبارت تملک و دارایی مصوب شهرستان سمنان 12 میلیارد و 880 میلیون تومان بود، خاطرنشان کرد: امسال این اعتبار با رشد 31 درصدی به 16 میلیارد و 925 میلیون تومان رسید و از 22 میلیارد و 892 میلیون، پنج میلیارد و 967 میلیون تومان کمک های فنی و اعتباری است.
وی ادامه داد: کمک های فنی و اعتباری شهرستان سمنان در 2 بخش اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و کشاورزی است که چهار میلیارد و 475 میلیون تومان برای بخش صنعت و یک میلیارد و 491 میلیون تومان برای بخش کشاورزی شهرستان سمنان پیش‌بینی شده است.
دانایی تصریح کرد: از 22 میلیارد و 892 میلیون تومان، 16 میلیارد و 925 میلیون تومان در بین 36 دستگاه اجرایی درقالب 160 طرح در نظر گرفته شده است.
فرماندار سمنان با بیان اینکه طرح های با پیشرفت بیش از 60 درصد، تاثیرگذار در توسعه شهرستان در اولویت اجرایی قرار دارند، اضافه کرد: سهم شهرستان سمنان از درآمد بیش از 10 میلیارد تومان از محل 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده 2 میلیارد تومان است که 80 درصد این اعتبار برای ورزش و نوسازی مدارس و بقیه برای طرح های جوانان و جاده سلامت پیش‌بینی شده است.
دانایی با اشاره به این که سهم شهرستان سمنان از 900 میلیون تومان اعتبار حوزه های علمیه استان، 269 میلیون و 700 هزار تومان است، یادآور شد: در بخش کمک های فنی و اعتباری و تملک و دارایی برای به اجرا درآوردن طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف کاهش کارمزد بانکی، یارانه با مبلغ پنج میلیارد و 900 میلیون تومان برای شهرستان سمنان در نظر گرفته شده است.
فرماندار سمنان، به ردیف اعتبار ملی و مصوبات سفر کاروان تدبیر وامید در سال 95 و در نظر گرفتن 34 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار ابلاغی برای استان سمنان اشاره کرد و افزود : از این مقدار اعتبار 33 میلیارد و 380 میلیون تومان، نزدیک به 100 درصد اعتبارات اختصاص پیدا کرده است.
دانایی با تاکید بر این که باید از اعتبارات ملی برای پیشرفت استان سمنان بهره برد زیرا تخصیص اعتبارات در بخش ملی به مراتب آسان تر است و با بیان این که اعتبارات در شهرستان سمنان بین دستگاه های اجرایی با توجه به نیاز و متوازن صورت گرفته است، یاد آور شد: اولویت در توزیع اعتبارات، پاسخ به نیازهای مردم و تامین زیرساخت ها است.
وی خاطرنشان کرد: کمبود فضای آموزشی یکی از مشکلاتی است که در سمنان به بحران تبدیل شده و در سال 95 به علت کمبود فضای آموزشی، نزدیک به 12 مدرسه سمنان 2 نوبته فعالیت کردند، اگر این روند ادامه پیداکند تعداد مدارس دونوبته سمنان در سال تحصیلی 96-97 به 16 مدرسه خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه استفاده از اعتبارات ملی، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و بودجه استانی برای اجرا کردن 6 طرح آموزشی برای سال 96 در مسکن مهر سمنان نظر گرفته شده است، گفت: بیش از 19 درصد اعتبار سال 96 شهرستان سمنان مربوط به آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است.
فرماندار سمنان، به رشد 300 درصدی اعتبارات مراکز آموزشی در سال 96 در شهرستان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک کتابخانه نهادی در مسکن مهر اعتبار وی‍‍‍ژه‌ای در نظر گرفته شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب