14:08:32 - شنبه 1 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار از دستورالعمل جدیدبانک مرکزی برای تسهیلات رونق تولید سال 96 استان سمنان خبرداد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات رونق تولید و اشتغال به واحد های تولیدی، گفت: سهمیه سال 96 استان از این تسهیلات با افزایش 2 برابری به 9 هزار میلیارد ریال رسید.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمد رضا خباز روز شنبه در بیست و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان سمنان در اتاق بازرگانی، افزود: سهمیه استان از تسهیلات رونق تولید در سال 95، چهار هزار و 600 میلیارد ریال بود که این رقم با دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای سال 96، رشد 2 برابری دارد.
وی بیان کرد: با ابلاغ دستورالعمل جدید بانک مرکزی، تسهیلات رونق تولید در سال 96، علاوه بر بخش صنعت، معدن و کشاورزی، به سایر بخش ها از جمله گردشگری و خدمات نیز پرداخت می شود.
استاندار سمنان، شمار بانک های عامل برای پرداخت این تسهیلات را 24 بانک و موسسه اعلام کرد و گفت: این در حالی است که تسهیلات رونق تولید در سال 95 ، توسط 14 بانک و موسسه استان سمنان به بخش خصوصی پرداخت شد.
استاندار سمنان، از امکان تقسیط مجدد بدهی های مالیاتی واحدهای تولیدی استان در طرح رونق تولید خبر داد و گفت: دراین طرح بدهی مالیات قطعی شده واحدهای کوچک و متوسط به صورت پلکانی و طبق برنامه مشخص تقسیط خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان هم در این نشست گفت: حدود 6 هزار میلیارد ریال از سهمیه امسال استان از تسهیلات رونق تولید به تامین منابع مالی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کوچک ومتوسط و طرح های نیمه تمام اختصاص دارد و سه هزار میلیارد ریال هم ویژه بازسازی و نوسازی صنایع ومعادن و صنوف است .
بهروز اسودی با بیان اینکه این تسهیلات به زودی به استان سمنان ابلاغ می شود، افزود: ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات در ساامانه بهین یاب از هفته پیش آغاز شده و پرونده واحدهایی که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند در مرحله بررسی دبیرخانه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: عملکرد استان سمنان در پرداخت تسهیلات رونق تولید با شاخص های مدت زمان تکمیل ثبت نام ، نسبت تعداد واحدهای معرفی شده و تسهیلات دریافتی و تعداد واحدهای معرفی شده به بانکها و مبلغ دریافتی ارزیابی می شود .
در این نشست که محمد همتیان معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی، سید عباس دانایی فرماندار، علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی، و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی، بانک های عامل و صاحبان واحد های تولیدی استان سمنان حضور داشتند، گزارش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره طرح کارورزی و چگونگی اقدامات بند الف تبصره 14 قانون بودجه سال 96 و اقدامات شرکت توزیع برق استان درباره طرح تغییر زمان اوج مصرف برق ارایه شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب