13:53:45 - پنجشنبه 29 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده دامغان تأکیدکرد؛
پذیرش جمعیت 10 میلیون نفر با «انتقال آب خزر» به استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان برای رفع مشکل بیکاری و تامین آب مورد نیاز واحد های صنعتی و تولیدی استان ضروری است.

به گزارش سمنان لاین ابوالفضل حسن بیکی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود : تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی استان از نبود آب کافی برای تولید و عرضه محصولات خود به بازارهای فروش رنج می برند و اگر اقدام موثری برای رفع این چالش در کوتاه مدت صورت نگیرد شاهد تعطیلی این واحدها خواهیم بود.
وی اظهار داشت: در سفر استانی کاروان تدبیر و امید به سمنان در سال 95، طرح انتقال آب خزر به استان مصوب شد که باید برای تخصیص اعتبار و شتاب در روند اداری طرح تلاش شود .
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که چالش آب ارتباط مستقیمی با مهاجرت جمعیت دارد ، گفت : برای کنترل و افزایش جمعیت استان سمنان راهی به جز رفع بحران آبی نیست.
حسن بیکی با بیان این که استان سمنان در صورت رفع مشکل آب ، پذیرش تا 10 میلیون تن جمعیت جدید را دارد ، خاطرنشان کرد: تصمیم گیری درباره تامین آب سمنان نباید از روی احساسات باشد، باید با نگاه توسعه ای و ملی به طرح هایی از این قبیل نگریست.
به گزارش سمنان لاین وی زمان دقیق انتقال آب خزر به استان سمنان و فلات مرکزی کشور را نامشخص دانست و اضافه کرد : بر اساس مصوبه دولت تدبیر و امید، این طرح با تکمیل نظر کارشناسی اجرایی می شود.
میانگین بارندگی در استان سمنان حدود 120 میلی متر در سال و نصف میانگین کشوری و تبخیر آب در این استان 2 برابر میانگین کشور است.
استان سمنان دارای یک میلیارد و 250 تا 300 میلیون متر مکعب آب زیرزمینی و سطحی است که 87 درصد از آب استحصالی در این استان کویری، در حوزه کشاورزی، چهار درصد در بخش صنعت و 9 درصد در بخش آشامیدن به مصرف می رسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سمنان محمد   جولای 1, 2017  

  درود بر نماینده دامغان . وتآسف از این آدم مغرض بنام… وکامنت هدفمند ایشان ….

 2. m   جولای 1, 2017  

  مگه تبلیغات بده ؟؟؟ این حرف بیشتر تبلیغاتیه نه ….. ، ضمن اینکه بقیه نمایندگان استان نیز گاهاً بشکل تبلیغاتی فقط به …. میاندیشند *** استان مازندران با دریا 10 میلیون جمعیت نداره !!!!!!!!! اون وقت استان سمنــان با انتقال یک لوله آب ….. ، 10 میلیون جمعیت را در خود ببینه.

 3. سید علی   ژوئن 30, 2017  

  خداییش این بنده خدا … ده میلیون نفر یعنی نزدیک به ۱۳ درصد جمعیت کشور. حالا گیریم اون پروژه انتقال آب که ااب شرب هم نیست اجرایی باشه ولی انتقال و پذیرش ده میلیون نفر در استان حرف منطقی نیست. مهاجرت معکوس به شهرها و روستاهای مرزی یک توسعه منطقی است ولی انتقال این جمعیت به استانهای مرکزی حتی به حرف هم اشتباه فاحش است.

  • مسعود   جولای 1, 2017  

   10 میلیون واقعا که!! دور باطله انتقال آب به هر جایی . آب جمعیت میاره باز آب میخواد باز جمعیت باز آب باز جمعیت .. سر آخرم نابودی از درون .. ظرفیت های رو بر اساس آب ببینیم و چیزی بیشتر هم نخوایم . واقعا چقد قدیم خوب بود .. شهمیرزاد رو نابود کردیم مازندران رو رودخانه هاش رو کم آب کردیم الان خوزستان رو ببینید .. جان هر کی دوس دارید نخواستیم