0:10:07 - پنجشنبه 29 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شايعات باورنکردنی نقل‌وانتقالات در ليگ برتر
کانال تلگرام سمنان لاین

کمتر از يک ماه تا شروع فصل جديد ليگ برتر يا همان ليگ هفدهم باقي مانده است. يکي از مهم‌ترين مقاطع زماني پيش از شروع ليگ، فصل نقل‌وانتقالات است که مدت زيادي نيست به‌طور رسمي شروع شده اما اغلب تيم‌ها کارشان در اين بازار تقريبا تمام شده. خريدهاي اصلي انجام شده است و فقط چند جاي خالي در ليست تيم‌ها باقي مانده که اين جاهاي خالي بيشتر متعلق به سهميه‌هاي زير 23 سال است!
 در اين فصل، شايعات باورنکردني زيادي مطرح شد که تقريبا هيچ‌کدام به واقعيت نپيوست؛ البته هنوز مدت زيادي تا پايان فصل نقل‌وانتقالات مانده است و شايد فوتبال ايران شاهد يک يا چند انتقال جنجالي باشد. نگاهي به عجيب‌ترين شايعات اين فصل بيندازيم و به‌ اين فکر کنيم که اگر فقط و فقط، يکي از اين انتقالات به سرانجام مي‌رسيد چه جنجالي به‌راه مي‌افتاد.
رضاييان- استقلال؛ خيلي دور خيلي نزديک
بدون شک، شايعه انتقال رامين رضاييان به استقلال، در صدر شايعات عجيب اين فصل قرار مي‌گيرد. نکته عجيب درباره اين شايعه اين است که هنوز هيچ‌کدام از دو طرف يعني باشگاه استقلال و خود رامين، آن را به‌صراحت تکذيب يا تأييد نکرده‌‌اند و به‌همين‌دليل، هنوز ابهامات زيادي دراين‌باره وجود دارد.
استقلال فصل گذشته در سمت راست خط دفاعي، مشکلات زيادي داشت و وريا غفوري و خسرو حيدري نتوانستند آن‌چنان که انتظار مي‌رفت در اين پست بدرخشند. چيزي که مسلم است، تمايل استقلال و عليرضا منصوريان به انجام اين انتقال است. رامين هم مطمئنا بارها و بارها به اين مسئله فکر کرده است و همه جوانب آن را سنجيده است اما استقلال گزينه آخر اوست و فقط در صورتي که نتواند لژيونر شود، امکان دارد به استقلال برود.
به گفته مدير برنامه‌هاي رامين، او چند پيشنهاد از اروپا و قطر دارد که البته در همين دو، سه روز اخير چند گزينه کنار رفته‌اند. گزينه‌هاي داخلي رامين فقط محدود به استقلال نيستند. او چند تيم داخلي ديگر را هم خواهان خودش مي‌بيند اما تصور ديدن بازيکني مثل رضاييان در لباس تيم‌هايی مثل سپاهان، ذوب‌آهن، سايپا و… خيلي بعيد است.
اصولا براي بازيکناني که بازي در يکي از دو تيم بزرگ پايتخت را تجربه کرده و فضاي متفاوت و شگفت‌انگيزش را ديده‌اند، بازي در تيم‌هاي کم‌طرفدار و باشگاه‌هايي که در کانون توجه نيستند سخت است و از اين جهت شايد بشود به رامين رضاييان که سن وسال زيادي هم ندارد و هنوز جا براي درخشش و مطرح‌شدن دارد، حق داد که به گزينه «استقلال» فکر کند اما دلايل زيادي هم براي رخ‌ندادن اين اتفاق وجود دارد.
مثلا اينکه ليست بزرگسالان استقلال با ماندن هراير مگويان تکميل شده و براي جذب رامين رضاييان بايد يک نفر از ليست خارج شود؛ دوم اينکه وريا غفوري هم قراردادش را با استقلال تمديد کرده است و در اين تيم خواهد ماند. با اين تفاسير، اتفاقات خيلي عجيبي بايد بيفتد تا رامين و استقلال به هم وصل شوند. اين شايعه اما هنوز هم داغ‌ترين شايعه فصل است.
اشکان دژاگه- پرسپوليس؛ فراتر از شايعه
بعد از قطعي‌شدن جدايي سروش رفيعي از پرسپوليس، خيلي زود شايعاتي درباره انتخاب جانشين او در پرسپوليس مطرح شد اما مسئله مهم اين بود که پرسپوليس خيلي در قيدوبند پيداکردن چنين بازيکني نبود. تيم برانکو در فصل گذشته در نيم‌فصل اول و بدون سروش، 32 امتياز گرفته بود و در نيم‌فصل دوم و با سروش 34 امتياز گرفت.
اين اختلاف، چيزي نبود که پرسپوليسي‌ها را براي پيداکردن يکي مثل رفيعي به تکاپو بيندازد. برعکس خيلي‌ها معتقدند که رفتن سروش از پرسپوليس به‌نفع اين تيم تمام خواهد شد. زيرا محسن مسلمان به پست اصلي‌اش برمي‌گردد و ديگر در زمين کسي نيست که وظايفش با او تداخل داشته باشد. تازه پرسپوليس سيامک نعمتي را هم جذب کرده که مي‌تواند در مواقع لزوم در خط مياني بازي کند اما در ميان نام‌هايي که براي جانشيني سروش مطرح شد، دو نام وجود داشت؛ اولي داريوش شجاعيان بود که به استقلال رفت و دومي هم اشکان دژاگه!
دژاگه از تيم آلماني‌اش يعني وولفسبورگ جدا شده و درحال‌حاضر بازيکن آزاد است اما نکته مهم اين است بازي او و رفيعي شباهتي به هم ندارد که برانکو بخواهد اشکان را جانشين شماره هفت سفر کرده تيمش بکند. اگر چنين شباهتي وجود داشت، کارلوس کي‌روش نگاهي خريدارانه به رفيعي مي‌داشت و او را در تيم ملي بيشتر به بازي مي‌گرفت که چنين کاري نکرد. اين شايعه البته توسط باشگاه پرسپوليس تکذيب شده است؛ به‌ويژه که گفته مي‌شد اشکان درخواستي هفت ميلياردي از باشگاه پرسپوليس داشته است.
واقعيت اين است که اشکان درحال‌حاضر تمايلي براي بازي در ايران ندارد. به‌ويژه که از نظر کي‌روش درباره ترجيح ليگ‌هاي اروپايي به ليگ برتر ايران هم خبر دارد. بنابراين احتمال پيوستن دژاگه به پرسپوليس چيزي نزديک به صفر است. او احتمالا فصل آينده را هم خارج از ايران سپري خواهد کرد. از طرفي پرسپوليس هم ليست بازيکنانش را تکميل کرده و جايي براي اضافه‌کردن بازيکن جديد ندارد. هرچند اگر قرار باشد او در داخل ايران بازي کند، بهترين گزينه برايش پرسپوليس است؛ زير نظر يک مربي خارجي خوب و موفق مثل برانکو.
جباري- استقلال؛ رابطه يکطرفه!
داستان مجتبي و جباري اين روزها شبيه يک رابطه يکطرفه شده است. جباري دوست دارد به استقلال بيايد اما عليرضا منصوريان مي‌گويد به او نيازي ندارد. جباري هم در همان روزهاي اول نقل‌وانتقالات به استقلال نزديک بود شايد به اندازه پژمان منتظري اما منتظري استقلالي شد و جباري نه. مشکل منصوريان با او، پر شدن ليست يا تعداد زياد هافبک‌ها در تيمش نيست.
چه اينکه قبل از آمدن بازيکناني مثل شجاعيان و تمديد با اميد ابراهيمي، اميد نورافکن و جابر انصاري، صحبت از آمدن او بود. منصوريان فقط نمي‌خواست فضاي تيمش را آماده چالش و جبهه‌گيري کند. به‌همين‌دليل ترجيح داد بزرگان تيمش همان چند نفر، يعني سيدمهدي رحمتي، خسرو حيدري، اميد ابراهيمي باشند؛ البته خود مجتبي هم قبلا نشان داده، آدم سازش‌پذيري نيست.
او قبلا با همه مربيان استقلال به مشکل خورده بود و اين مسئله مي‌توانست براي منصوريان هم پيش بيايد. چه اينکه جباري چند روز پيش گفته بود منتظر تعيين سرمربي جديد استقلال است که اين نقل‌قول او اصلا براي منصوريان خوشايند نبود و راه‌ها را براي ورود او به استقلال بست. به‌همين‌دليل مشخص بود که خبر آمدن او به استقلال فقط يک شايعه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب