14:34:23 - چهار شنبه 28 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسیر منتهی به مشهدمقدس کوتاه می‌شود؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – پس از آنکه وزارت راه و شهرسازی توانست بخش قابل توجهی از برنامه‌های مربوط به پروژه‌های اولویت‌دار آزادراهی را پیگیری کرده و برخی از آنها را به افتتاح برساند، در سال جاری نیز به نظر می‌رسد همین رویه پیش روی پروژه‌های زیرساختی مهم قرار خواهد شد.

یکی از اصلی‌ترین اولویت‌هایی که تکلیف قطعه نخست آن نهایی خواهد شد، قطعه اول آزادراه تهران- شمال است. آزادراهی که پس از نزدیک به ۲۰ سال بلاتکلیفی سرانجام توانست وارد برنامه کلانی شود که پس از افتتاح قطعه اول آن شرایط برای پیگیری دو قطعه باقی مانده نیز مشخص است.

در کنار این پروژه مهم یکی از اصلی‌ترین طرح‌هایی که وزارت راه و شهرسازی پیگیری آن را در دستور کار قرار داده است، توسعه راه‌های منتهی به مشهد مقدس در خراسان رضوی است. یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های پای آستان قدس را به طرح‌های آزادراهی باز می‌کند، طرح اتصال مشهد به قوچان است. این پروژه که طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی در ابتدا بناست حدفاصل مشهد تا چناران ساخته شود، به زودی به عقد قراردادی با آستان قدس منتهی خواهد شد.

از طرف دیگر آزادراه حرم تا حرم که سال قبل بخش قم تا گرمسار آن به افتتاح رسید، در قطعات استان سمنان و همچنین سبزوار – نیشابور- مشهد پیگیری خواهد شد. بر اساس اعلام معاون ساخت آزاد شرکت ساخت با نهایی شدن این آزادراه فاصله مسیر شهرهای مرکزی به مشهد نزدیک به ۴۰ کیلومتر کوتاه خواهد شد.

استان اصفهان نیز در سال جاری دو پروژه مهم آزادراهی را پشت سر گذراند. یکی از آنها آزادراه اصفهان- شیراز است که با توجه به قابلیت کاهش ۱۰۰ کیلومتری مسیر میان این دو استان یکی از اولویت‌های جدی راهسازی به حساب می‌آید و طبق برآوردهای صورت گرفته امکان آن وجود دارد که حدود ۵۴ کیلومتر از آن در شهریور ماه سال جاری و حدود ۱۵۰ کیلومتر از آن تا پایان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

در کنار کنارگذر شرقی اصفهان نیز به عنوان یکی دیگر از طرح‌های آزادراهی در دستور کار قرار گرفته که قرارداد آن نهایی شده و تفاهم‌نامه‌ای نیز برای ۳۰ کیلومتر باقیمانده آن نوشته و آماده اجرا شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب