15:13:08 - سه شنبه 27 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار از نسیم بهار اشتغال می گوید؛
سال گذشته چندهزار شغل در استان سمنان ایجاد شد؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان گفت : پارسال با پرداخت تسهیلات رونق تولید بیش از هفت هزار شغل در استان ایجاد شد.

به گزارش سمنان لاین محمدرضا خباز روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سال 94، حدود 6 هزار و 600 شغل در استان ایجاد شده بود که این مقدار در سال 95 با توجه به آمار تمامی دستگاه های اجرایی استان، به هفت هزار و 523 شغل افزایش یافت.
وی با اشاره به شعار سال 96 به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت: این افزایش 13 درصدی نشان دهنده نسیمی از بهار اشتغال است که در استان سمنان وزیده شده و با توجه به فعالیت هایی که در عرصه سرمایه گذاری انجام می شود، امید است اشتغال بهتر و بیشتری را در استان و کشور شاهد باشیم.
خباز، با بیان این که در سال 96 به 50 تعاونی در استان با پیش بینی ایجاد 704 شغل مجوز فعالیت داده شده است، افزود: از این تعداد حدود 15 تعاونی با اشتغالزایی برای 300 نفر به بهره برداری رسید.
استاندار سمنان اضافه کرد: در سال 96 برای توسعه کار و کارآفرینی و اشتغال در سمنان، هفت مرکز خدمات مشاوره کارآفرینی دایر شده است تا در این مراکز به جوانان و افرادی که تازه دانش آموخته شده و افراد بیکار مشاوره ارایه شود .
وی یادآور شد: اجرای طرح تکاپو یا توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در سمنان به عنوان استان نمونه به طور جدی پیگیری شده است و تا کنون مطالعات زیادی بر روی این طرح انجام شده است.
خباز گفت: بیشترین تاثیر این طرح در جذب گردشگر و اسکان زائران حرم رضوی (ع) بوده است که امسال رشد فزاینده ای داشته است.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: به دلیل آموزش ایمنی کارگران، کارفرمایان و مسوولان ایمنی و تایید صلاحیت ایمنی که برای پیمانکاران صادر شد، در سال 95 حوادث ناشی از کار 30 درصد نسبت به سال 94 کاهش یافت .
وی گفت: در سال 95، حدود 8.5 درصد میزان شکایت حوزه کارگری کمتر بود و از کل اختلاف های به وجود آمده، 36 درصد از اختلاف ها به سازش انجامید و درحال حاضر 143 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان سمنان وجود دارد که این تشکل ها در تنظیم روابط کار بسیار موثر است.
نرخ بیکاری در این استان 8.1 درصد اعلام شده است و 71 درصد جامعه استان دفترچه تامین اجتماعی دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب