خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/06/26 20:24
شناسه خبر : 19073

دلیل اصلی خروج طرح های توسعه ای واحدهای صنعتی به خارج ازاستان سمنان؟

سمنان لاین – رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل این که استان با کمبود آب مواجه است، حاضر به راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در سمنان نیستند. به گزارش سمنان لاین علی اصغر جمعه ای دوشنبه در گفت وگویی با ایرنا ، با […] ...

سمنان لاین – رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل این که استان با کمبود آب مواجه است، حاضر به راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در سمنان نیستند.

به گزارش سمنان لاین علی اصغر جمعه ای دوشنبه در گفت وگویی با ایرنا ، با بیان این که واحدهای صنعتی استان با کمبود شدید آب روبرو هستند، افزود: برخی سرمایه گذاران به همین دلیل طرح های توسعه ای واحدهای صنعتی خود را از سمنان خارج کرده و به استان های دیگر انتقال داده اند.
جمعه ای ادامه داد: برای راه اندازی صنایع تبدیلی بخش معادن و افزایش اشتغال در استان سمنان، چاره ای جز تامین آب نیست و تهیه طرح های کارشناسی در این زمینه ضروری است .
وی اضافه کرد: بازیافت فاضلاب های شهری و احداث تصفیه خانه های آب برای بازگشت دوباره آب به چرخه صنعت و تولید باید در دستور کار صاحبان واحدهای صنعتی و دستگاه های اجرایی استان سمنان قرار گیرد.
جمعه ای تصریح کرد: یکی از دلایل عمده تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک های صنعتی استان سمنان، کمبود آب مورد نیاز برای فعالیت است .
وی خاطرنشان کرد: در استان سمنان بیش از 40 نوع ماده معدنی وجود دارد که با تامین آب مورد نیاز می توان از خام فروشی بسیاری از مواد معدنی جلوگیری کرده و شغل های فراوانی ایجاد کرد.
به گزارش سمنان لاین رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با بیان این که ،تعطیلی واحد های تولیدی و صنعتی استان سمنان به خاطر کم آبی رو به افزایش است ، افزود: مسوولان امر باید به منظور کاهش دغدغه های سرمایه گذاران، گام های مؤثرتری برای تامین آب مورد نیاز بخش صنعت بردارند.