13:04:21 - دوشنبه 26 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون سیاسی امنیتی استاندار؛
واحدهای تولیدی استان سمنان با تدبیر دولت، جان دوباره گرفت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: واحدهای تولیدی استان که دچار رکود شده بودند، با درایت ،تدبیر و اجرای برنامه های اقتصادی دولت یازدهم جان دوباره گرفت.

 کارهای دولت یازدهم در کاهش نرخ بیکاری در استان سمنان تاثیر چشمگیری داشته است به طوری که پارسال با ارایه تسهیلات رونق تولید ، بش از 6هزار شغل در استان ایجاد شد.
وی با اشاره به خدمات ارزنده دولت یازدهم در استان گفت: کارخانه کنسانتره میوه شاهرود که به دلیل مشکلات مالی و بدهی بانکی حدود چهارسال تعطیل شده بود ؛ سال 95 با تلاش دولت یازدهم به چرخه کار بازگشت.
وی ادامه داد: روزانه در این کارخانه 350تن سیب، 240 تن زرد آلو و 160تن آلبالو کنسانتره می شود.
وی اضافه کرد: کارخانه فولاد کویر دامغان با سرمایه گذاری 2هزار و 500میلیارد ریال و اشتغال زایی برای 600 تن در دولت یازدهم به بهره برداری رسید .
وی ساخت خط آهن قطار حومه ای تهران-ورامین-گرمسار به طول 114کیلومتر با اعتبار سه هزار و 500 میلیارد ریال را از دیگر خدمات ارزنده دولت یازدهم برشمرد و گفت: نخستین شرکت خودرو سازی در استان با سرمایه 100درصدی بخش خصوصی و اشتغالزایی برای 150 تن در دولت تدبیر و امید در شهرک صنعتی شهرستان سمنان به بهره برداری رسیده است.
قنبری اضافه کرد: همچنین شرکت داروسازی ثنامد گرمسار با سرمایه گذاری ثابت 300 میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی 17 میلیون و 233 هزار یورو در دولت یازدهم در استان سمنان به بهره برداری رسید که برای 150 تن اشتغالزایی شد .
قنبری گفت: طرح بهسازی و توسعه پروازی فرودگاه سمنان با اعتبار 170میلیارد ریال از دیگر کارهای چشمگیر دولت تدبیر و امید در استان سمنان بود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ، ضریب گازرسانی روستاهای استان سمنان در دولت یازدهم را 84 درصد اعلام کرد ، و گفت: احداث شبکه گازرسانی به طول 563 متر، نصب هشت هزار و 500 انشعاب و 35 هزار اشتراک از دیگر کارهای دولت برای اجرای برنامه ضریب نفوذ 100درصدی گاز در مناطق روستایی استان سمنان بوده است.
قنبری با بیان این که پارسال 2633 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد به عشایر استان سمنان پرداخت شد، افزود: همچنین بیش از پنج هزار میلیارد ریال در بخش صنایع تبدیلی و کشاورزی استان هزینه شد و همچنین برای جلوگیری از هدر رفت وبرداشت غیرقانونی آب ، یکهزار و 700 حلقه چاه استان به سامانه کنتور هوشمند آب تجهیز شد و وضعیت 439 حلقه چاه آب نیز روشن گردید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: در دولت یازدهم با نصب 44 سامانه هوشمند ثبت تخلف در محورهای استان سمنان تلفات جانی ناشی از تصادف های جاده ای از یکهزار و 339 تن در سال 92 به 656 تن در سال 95 کاهش پیدا کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب