19:45:47 - جمعه 23 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار مهدیشهرخبرداد؛
رشد 135 درصدی اعتبارات شهرستان مهدیشهر در بودجه 96
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندارشهرستان مهدیشهر از رشد 135 درصدی بودجه سال 96 شهرستان مهدیشهر از محل جذب اعتبارات استانی خبر داد.

حسن ارگی در جلسه شورای برنامه ریزی این شهرستان  اظهار کرد: این شهرستان به نسبت دیگر شهرستان ها نوپا است و یقینا به امکانات بیشتری نیاز دارد چرا که هنوز برخی دستگاه های اجرایی شهرستان، فضای مناسبی ندارند و در جهت کمبودها باید بیشتر تلاش کنیم.

وی با اشاره به تحقق وعده رشد اعتبارات در شهرستان مهدیشهر، تصریح کرد: در ابتدای سال 95 این وعده را به مردم دادیم که اعتبارات این شهرستان افزایش یابد و این وعده محقق شد و تا به امروز در دو مرحله اعتبارات این شهرستان در مجموع 260 درصد رشد داشته است.

فرماندار مهدیشهر با بیان اینکه اعتبارات بودجه امسال شهرستان 135 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است، افزود: اعتبارات همه دستگاه های اجرایی شهرستان را امسال بیشتر کردیم اما درصد رشد برای همه دستگاه ها یکسان نیست و در برخی بخش هایی که نیاز بود اعتبارات بیشتری تخصیص یافته است.

ارگی، ادامه داد: اعتبارات بخش های راه، آب، بهداشت و درمان، گردشگری، عشایری، دامپزشکی و برخی پروژه های عمرانی نیمه کاره و….بیشتر در نظر گرفته شده است.

وی رشد اعتبارات امسال شهرستان مهدیشهر را حاصل تلاش همه و همدلی مسئولین دانست و گفت: یکی از شاخصه هایی که باعث رشد اعتبارات شهرستان شده، شاخص مناطق محروم بوده است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان مهدیشهر از مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان خواست تا از جذب اعتبارات ملی غافل نشوند و مدیران استانی خود را مکلف کنند از محل اعتبارات ملی، سهم شهرستان مهدیشهر را از کشور مطالبه کنند.

ارگی با اشاره به اظهارات مدیرکل نوسازی مدارس استان که 52 درصد مدارس شهرستان مهدیشهر تخریبی هستند در حالی که میانگین مدارس تخریبی در استان 39 درصد است، از مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان خواست تا سهم اعتباری این شهرستان را در نوسازی مدارس افزایش دهند.

وی همچنین بیان کرد: مبلغ 3 میلیارد تومان برای آب و فاضلاب شهر مهدیشهر از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان در نظر گرفته شده بود که به دلایلی ارائه اعتبار با مشکلاتی مواجه شد ولی این مبلغ به اعتبارات امسال شهرستان اضافه شده است و هفته آینده پروژه های آب و فاضلاب مهدیشهر کلنگ زنی می شود.

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب