13:22:00 - چهار شنبه 21 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
350 میلیارد تومان اعتبار در دولت یازدهم برای طرح قطار حومه ای تهران – گرمسار هزینه شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرماندار شهرستان گرمسار راه اندازی محور ریلی تهران – گرمسار را از جمله دستاوردهای دولت یازدهم ذکر کرد و گفت : در دولت تدبیر و امید 350 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح قطار حومه‌ ای تهران – گرمسار هزینه شد.

به گزارش سمنان لاین داریوش طاهری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که قطار حومه تهران – گرمسار روزانه 6 نوبت مسافرگیری می کند، افزود : در زمان حاضر روزانه بیش از هزار و 800 مسافر از این محور ریلی جابه جا می شوند.
وی اظهارداشت: اعزام قطار از تهران به گرمسار همه روزه ساعت 6 و 15 دقیقه، 12 و 20 دقیقه و 17 و 30 دقیقه است که مسافران در کمتر از 35 دقیقه از مرکز کشور به شهرستان گرمسار جابه جا می شوند.
وی خاطرنشان کرد : همچنین جابه جایی مسافران از گرمسار به تهران در سه نوبت همه روزه ساعت 6 ، ساعت 13 و 30 دقیقه و ساعت 17 و 45 دقیقه انجام می گیرد.
فرماندار گرمسار تصریح کرد : رفاه اجتماعی با تدبیر دکتر روحانی رییس جمهوری و مسوولان دستگاه های اجرایی در شهرستان گرمسار استان سمنان دوچندان شده است.
طاهری ادامه داد : تجهیزات استفاده شده برای راه اندازی این مترو از جدیدترین سامانه های ریلی دنیاست به طوری که قطارها در این خط می توانند با 130 کیلومتر برساعت در مسیر تهران- گرمسار تردد کنند.
وی اضافه کرد : نزدیکی به تهران یک فرصت ارزشمند برای رونق اقتصادی منطقه است و با بهره برداری از این طرح، مردم شهرستان گرمسار و آرادان می تواند در کمترین زمان ممکن به مرکز کشور سفر کنند.
به گفته وی برای ساخت‌ و ساز عمرانی و زیرساختی این طرح به ازای هر کیلومتر ریل بدون پل، یک میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.
گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و 182 کیلومتر مربع است و بیش از 70 هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان گرمسار حدود هشت شهرک و ناحیه صنعتی و چند موسسه آموزش عالی دارد که ظرفیت بیشتری برای تردد به این شهرستان به ویژه از مرکز کشور را نیاز دارد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب