3:08:57 - چهار شنبه 21 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
براي اولين بار در استان؛
ایجاد مرکز کنترل ترافيک در شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – شهردار شاهرود گفت: با تصويب شوراي عالي ترافيک اولين مرکز کنترل ترافيک استان سمنان در شاهرود راه‌اندازي شد.

سيد‌حسن ميرفاني در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينکه در اواخر سال 93 و اوايل سال 94 اعتباراتي از محل تخصيص جرايم رانندگي به شهرداري در جهت تحقق سامانه هوشمند کنترل ترافيک و حمل و نقل اختصاص و در سال 94 با برگزاري مناقصه قطعات و ترافيکي و بسته مورد نياز خريداري شده است، افزود: سرانجام اين مهم در سال 96 در شوراي عالي ترافيک طرح مرکز کنترل ترافيک شاهرود به تصويب رسيد و تمام تلاش‌ها براي ايجاد اين مرکز با استانداردهاي ملي در حال انجام است.

وي تصريح کرد: در سطح شهر 65 نقطه براي نصب دوربين انتخاب شده که در فاز اول 12 نقطه انتخاب و اجرا مي‌شود و 270 دوربين براساس استانداردها مورد نياز است که در فاز اول در اين 12 نقطه دوربين‌هاي نظارتي و ترافيکي نصب خواهند شد.

وي با اشاره به انجام برنامه‌هاي سخت‌افزاري اين مرکز عنوان کرد: کار نرم افزاري اين پروژه نيز در حال تکميل است و تا کنون يک ميليارد و 700 ميليون تومان هزينه شده است.

ميرفاني همچنين با بيان اينکه از سال 93 تاکنون 350 کيلومتر لوله‌کشي براي جداسازي آب شرب را از آب خام انجام و بيش از 50 تا 60 انشعاب آب شرب را براي فضاي سبز شهرداري قطع نمودي، افزود:

با توجه به بحران جدي آب در کشور و شهر شاهرود ما تلاش کرديم که آب شرب را از آب خام براي آبياري فضاي سبز جدا کنيم.

ميرفاني با بيان اينکه از سال 1372 استارت جداسازي آب شرب از آب خام زده شده بود اما تا سال 93 فقط 30 کيلومتر انجام شده بود، افزود: از سال 93 تاکنون 350 کيلومتر لوله کشي آب براي فضاي سبز و جداسازي از آب شرب انجام گرفته است.

وي با اشاره به ايجاد يوستان در اکثر شهرک‌ها و نقاط مختلف شهر شاهرود تصريح کرد: 15 بوستان طي چهار سال گذشته در شهرک‌ها و با امکانات حداقلي که نيازهاي شهروندان را برطرف کند ايجاد شده است.

شهردار شاهرود با اشاره به ايجاد مجموعه ورزشي شهرداري شاهرود گفت: اين مجموعه يک فضاي آبرومند براي شهر است و تاکنون حداقل دو يا سه اردوي تيم ملي در آن برگزار شده است.

وي با اشاره به نخاله برداري و تسطيع و آسفالت و نصب دوازه و تور و تحويل توپ به محله‌ها و شهرک‌ها گفت: هر جا زمين مناسبي بود تلاش کرديم زمين بازي براي نوجوانان و جوانان ايجاد کنيم و در نقاط مختلف شهر و شهرک‌ها اين اقدام انجام شده است.

ميرفاني با اشاره به ايجاد پارکينگ طبقاتي با هزينه ده ميليارد تومان عنوان کرد: اين پارکينگ براي استفاده همه مردم ايجاد شده است و در کنار آن ايجاد المان‌هاي نوروزي در دو سال اخير ايجاد شده که اين‌ها همه بدون توجه به هسته مرکزي شهر بوده و در نقاط مختلف اين المان‌ها انجام شده است.

شهردار شاهرود با اشاره به کميسيون قطع اشجار و اينکه در هيچ دوره‌اي تعداد قطع درختان کمتر از 100 اصله نبوده گفت: در اين مدت چهار ساله ما در هر سال زير 10 اصله درخت قطع کرديم و حدود 30 هزار درخت ما کاشته و به درختان اضافه کرديم و باغ ايراني نمونه از پتانسيل و ظرفيت براي جذب توريسم است که کارهاي زيربنايي آن انجام و نزديک به 3 ميليارد اعتبار پروژه تامين و پيمانکار انتخاب شده است، تا با توان تا پايان سال به بهره‌برداري برسد.

ميرفاني با اشاره به خريد و نصب پايه‌هاي چراغ امپراطوري در ورودي و خروجي شهر گفت: 10 پايه چراغ در وروردي شهر از تهران نصب شده و در خروجي شهر به سمت بسطام نيز در حال نصب مي‌باشيم و در کل 40 پايه چراغ با هزينه اي بالغ بر 500 ميليون تومان خريداري و در حال نصب است.

ميرفاني با اشاره به خريداري مجموعه البرز شرقي عنوان کرد: اين مجموعه فاخر و ارزشمند ذخيره شهر و شهرداري است که خدمات ارزنده‌اي در آينده از آن خواهيم ديد و تاکنون 33 ميليارد تومان به حساب سازمان خصوصي‌سازي واريز شده که البته با اين مبلغ مي‌شد 3 تا 4 زيرگذر و روگذر در شهر ايجاد کرد که نياز شهر و بَرند و المان شهر بود اما دفاع مي‌کنيم که 42 هکتار زمين را کمترين رقم خريديم و آخرين حکم اين مجموعه نيز به نفع شهرداري در حال صدور است تا اين مجموعه کامل به شهرداري انتقال پيدا کند و بتوان خدمات بسياري به شهروندان ارائه نمود.

وي در پايان با تاکيد بر اين نکته که خدمات ارائه شده به همه افراد جامعه بوده است، بيان کرد: ما براي گروه و قشر خاصي کار نکرديم و افتخار داريم که براي طبقه محروم بيشترين تلاش را انجام داديم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. دامغان   ژوئن 21, 2017  

    یکی جناب شهردار رو متوجه کنه این مرکز در دامغان الان دو ساله که افتتاح شده