21:49:58 - سه شنبه 20 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راز داشتن ران های چاق چیست؟
کانال تلگرام سمنان لاین

محققان دانمارکی طی تحقیقی اعلام کردند، مردان و زنانی كه اندازه دور ران آن ها بیش از ۶۰ سانتی ‌متر باشد، كمتر در معرض بیماری ‌های قلبی و مرگ زودرس قرار دارند.
در این تحقیق حدود ۳۰۰ هزار نفر زن و مرد برای نزدیك به ۱۰ سال مورد بررسی قرار گرفتند.در گزارش این تیم تحقیقاتی آمده است كه حتی وقتی عواملی مانند كلسترول و چربی خون بالا و کشیدن سیگار در فرد وجود داشته باشند، رابطه میان ران‌ های چاق و سلامت قلبی افراد، همانگونه است كه عنوان شده، یعنی هر چه ران پای افراد چاق ‌تر باشد، میزان سلامت قلبی آنان بیشتر است.
محققان دانماركی می ‌گویند: افرادی كه ران لاغری دارند، به اندازه كافی عضله ندارند تا به‌ صورت مناسب به هورمون انسولین پاسخ دهند، لذا انسولین خطر بروز دیابت را بالا می ‌برد و باعث بیماری ‌های قلبی می ‌شود.[راز داشتن ران های چاق چیست؟]  با این حال، نتایج این تحقیق از نظر برخی كارشناسان مورد شک و تردید است. آن ها می ‌گویند این تحقیق باید به ‌وسیله آزمایش‌ های علمی بیشتری تایید شود.
مردان و زنانی كه اندازه دور ران آن ها بیش از ۶۰ سانتی ‌متر باشد، كمتر در معرض بیماری ‌های قلبی و مرگ زودرس قرار دارند.
كارشناسان منتقد هم می‌ گویند: هنوز زود است كه برای مقابله با بیماری‌ های قلبی، در رژیم غذایی چنین بازنگری اساسی ‌ای شود(یعنی نباید به افراد گفت بیشتر بخورند تا ران شان چاق تر شود).
اما بیشتر آنان بر این نكته تاكید دارند كه ران ‌های لاغر، نشانه ی خطر بروز بیماری در افراد است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب