13:39:13 - یکشنبه 18 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«خودروهای سنگین» چنددرصد تصادفات استان را به خوداختصاص داده اند؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: 13 درصد تصادفات جاده ای مربوط به خودروهای سنگین به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان آنهاست.

به گزارش سمنان لاین سرهنگ حسن خسروجردی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: رانندگان خودروهای سنگین اغلب به دلیل خستگی و خواب آلودگی دچار حادثه می شوند که باید نسبت به آگاه سازی این قشر از جامعه نیز تلاش شود تا هنگام احساس خستگی در اولین توقفگاه استراحت کنند.
وی با بیان اینکه در تعطیلات پایان هفته گذشته تصادفات جرحی و فوتی در محورهای مواصلاتی استان سمنان گزارش نشد، گفت: رعایت قانون و مقررات رانندگی حافظ سلامتی انسان است.
خسروجردی با بیان این که 60 درصد واژگونی خودروها ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده‌ها است، افزود: با توجه به کویری و یکنواخت بودن محورهای مواصلاتی استان احتمال خواب‌آلودگی راننده وجود دارد و در چنین مواقعی رانندگان در اولین توقفگاه استراحت و سپس با هوشیاری به مسیر ادامه دهند.
وی با بیان اینکه 40 دوربین سرعت سنج محورهای استان را کنترل می کنند، افزود: در برخی محورهای کوهستانی سمنان به خصوص خوش ییلاق و فولاد محله اغلب با مه گرفتگی همراه است و پرهیز از سبقت نابه‌جا، رعایت سرعت مطمئن و داشتن تجهیزات برای کاهش سوانح جاده ای ضروریست.
رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه محور اولنگ- رامیان همچنان مسدود است، گفت: رانندگان وسایل نقلیه برای تردد به شهرهای شمالی از مسیرهای ترانزیتی مطمئن که پلیس راه و هلال احمر در آن مستقراست تردد کنند.
660 کیلومتر از محور اصلی تهران مشهد از استان سمنان عبور می کند و سالانه دست کم 20 میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی سمنان تردد می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب