خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/06/18 13:40
شناسه خبر : 18804

10 مرکز نگهداری کودکان سمنان نیازمند کمک مالی است

 مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: 10 مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست در استان نیازمند کمک های خیرخواهانه آحاد جامعه برای افزایش امکانات رفاهی است. علیرضا ایزدپور  افزود: آحاد جامعه باید متولی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست باشند و باید با ارائه برنامه های متنوع و تاثیرگذار، جای خالی پدر و مادر را برای آنان پر […] ...

 مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: 10 مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست در استان نیازمند کمک های خیرخواهانه آحاد جامعه برای افزایش امکانات رفاهی است.

علیرضا ایزدپور  افزود: آحاد جامعه باید متولی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست باشند و باید با ارائه برنامه های متنوع و تاثیرگذار، جای خالی پدر و مادر را برای آنان پر کرد.
وی افزود: به صرف اینکه این افراد بی سرپرست هستند از آنان نباید غافل شد چرا که در طول تاریخ انسان هایی بودند که خارج از چتر حمایتی والدین، تاریخ ساز شدند.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره بر نقش پررنگ این اداره کل در درمان معتادان، افزود: 23 مرکز درمان و بازتوانی اعتیاد و 11 مرکز متادون درمانی در سمنان زیر پوشش بهزیستی فعالیت می کنند.
وی، با بیان اینکه هم اکنون 12 مرکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد در استان فعال است، گفت: این مراکز به شکل غیردارویی و به مدت 28 روز شبانه‌روزی به معتادان مراجعه کننده خدمات ارائه می کنند.
مدیر کل بهزیستی استان سمنان، از فعالیت 11 مرکز درمان سرپایی اعتیاد در استان زیر نظارت این اداره کل خبر داد و گفت: امسال در این مراکز خدمات درمانی مانند درمان دارویی، گروه درمانی، خانواده درمانی و خدمات مددکاری ارائه می شود.
وی، خدمات تخصصی و پیشگیرانه معاونت امور فرهنگی و پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی را در کاهش بزهکاری های اجتماعی تاثیرگذار دانست و گفت: کاهش آسیب پذیری و خسارت در ابعاد مختلف جامعه از مزایای کاهش معتادان در جامعه است.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: تبیین الزامات و افزایش ایمنی در راستای کاهش آسیب پذیری از تهدیدات نوین ضروریست و با ترسیم کارکردهای بهزیستی به ویژه راهکارهای مقابله با آسیب پذیری های اجتماعی و آموزش تخصصی تر می توان برای افزایش نشاط اجتماعی گام برداشت.
6 هزار کودک در 130 مهدکودک و 10 مرکز نگهداری فرزندان بی‌سرپرست و حوزه های زنان بی‌سرپرست و سرپرست خانوار از خدمات بهزیستی در استان سمنان بهره‌مندند.