خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/06/18 22:49
شناسه خبر : 18806

چرا روسیه درباره اعلام خبر کشته شدن بغدادی محتاط است؟

روزنامه تایمز در گزارشی به بررسی علت احتیاط روسیه در زمینه اعلام خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده داعش پرداخت. روزنامه تایمز انگلیس با انتشار گزارشی توضیح داد که چرا روسیه خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در حمله هوایی به رقه را رسما اعلام نمی کند. این روزنامه افزود: روسیه در […] ...

روزنامه تایمز در گزارشی به بررسی علت احتیاط روسیه در زمینه اعلام خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده داعش پرداخت.
روزنامه تایمز انگلیس با انتشار گزارشی توضیح داد که چرا روسیه خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در حمله هوایی به رقه را رسما اعلام نمی کند.
این روزنامه افزود: روسیه در این زمینه احتیاط پیشه کرده است. چون پیشتر چند بار خبر کشته یا مجروح شدن بغدادی منتشر شده اما پس از آن تکذیب شده بود.
تایمز خاطر نشان کرد سرنوشت بغدادی تاثیر بسزایی بر این گروه و روند نبردهای آن در رقه دارد، به ویژه پس از آنکه داعش تقریبا از موصل، گریخته است.
این روزنامه پیش بینی کرد جنگ ضد داعش ۱۰ سال به طول خواهد انجامید اما در صورت تایید خبر کشته شدن بغدادی این زمان کاهش خواهد یافت.
تایمز تصریح کرد داعش دارای ۵۰ شاخه در سراسر جهان است و کشته شدن بغدادی بر ارتباط شعبه های مزبور با فرماندهی داعش در سوریه و عراق تاثیر گذار خواهد بود.
این روزنامه نوشت: برخی از گروه های هوادار داعش در صورت قتل بغدادی فعالیتشان را متوقف نمی کنند مانند “ابو سیاف” در فیلیپین، “بوکو حرام” در نیجریه و بخشی از “جنبش جوانان سومالی”، چون دارای هویت تا حدودی مستقل از داعش هستند.