17:31:26 - یکشنبه 11 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گام اول ؛ پیگیری بودجه ای به ایستگاه سازمان برنامه و بودجه استان رسید
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – با حضور دکتر احمد همتی نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه، طاهری رییس سازمان برنامه و بودجه استان، برخی منتخبین شورای شهر سمنان، کارشناسان و منتقدان بودجه سال ۹۶ آسیب شناسی ردیفهای بودجه و دلایل تفاوت معنی دار برخی شهرستانها با یکدیگر مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

احمدهمتی در این جلسه گفت : توزیع اعتبارات امری پیچیده میباشد که نیازمند کار کارشناسی است.

نماینده ی مردم شهرستان های سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقسیم اعتبارات باید به‌صورت متوازن انجام شود هدف از این نشست را  توسعه  استان علی الخصوص شهرستان های حوزه انتخابیه ( سمنان ،مهدیشهر و سرخه)دانست و افزود :

متأسفانه  برای مرکز استان سمنان چندان عدالت رعایت نشده که پیگیر این امر خواهیم بود تا فشار ناشی از این کمبودها بر مرکز استان، کاسته شود.

همچنین افراد حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در خصوص توزیع اعتبارات پرداختند و  انتقادات خود را از نحوه ی تقسیم بودجه و فرمول های مربوطه مطرح کردند.

شایان ذکراست ؛ هرچند در این چند روز گذشته ، عده ای با فضا سازی  بدنبال بافتن نمدی برای کلاه خود بودند . لیکن نماینده ی محترم  و  همچنین مردم شهرستان های مرکزی استان( سمنان ،مهدیشهر و سرخه) بدون توجه به این بازیهای دست چندم ، توزیع عادلانه اعتبارات در استان برای همه ی شهرستان ها در راستای انسجام بخشی و همگرایی برای مجموعه ی استان ممتاز سمنان علی الخصوص شهرستان های سمنان ،مهدیشهر و سرخه را پیگیری نموده و خواهندنمود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. ناشناس   ژوئن 19, 2017  

  خیلی جالبه، سالهال یک منطقه پرجمعیت ترین شهر بود و الان حتی طبق تقسیمات سیاسی پرجمعیت ترین شهرستان هم هست، اما اون سالها چون رسانه نبود و از طرف دیگه مدیران و مسئولین ناکارامد رو برای منطقه انتخاب نکردند، هیچ کس نگفت که بودجه بر اساس جمعیت، حالا هم بخاطر جمعیت شهری و نه شهرستانی مدعی توزیع اعتبار براساس جمعیت اند!!! با اینحا بازم اون منطقه الان جمعیت بالایی داره ولی اینا دیگه مهم نیس مهم اینه که با هر بهانه ای فقط به اون منطقه بودجه نره و یا اگه بعد از سالها یک کاری خواست بشه اینقدر تبوغ و کرنا بشه

  خیلی جالبتر اینکه هیچ کسی حاضر نیست یه تحقیق کوچیک تو این استان بکنه ک ه مرکز استان چی بود و چقدر رشد داشت و نقطه دیگه که حتی جمعیتش بیشتر بود وضعیتش علی رغم پتانسیل بالاش چطوریه!!!!

 2. سمنان علی   ژوئن 14, 2017  

  سمنان لاین محترم معیار در دنیای امروز افراد وجمعیت ملاک وشاخص میباشد ومورد استفاده واقع شدن انسانها دراین رابطه بیک نسبت مساوی واز یک برخوردار برابر است .. ودلیلی ندارد تبعیض وبی عدالتی باعث نادیده شدن بعضی از افراد باشد…….

 3. سمنان علیرضا   ژوئن 13, 2017  

  مسئولیت ومدیریت همه کار وهمه چیز بطور کلی مربوط به خود استاندار است وایشان هستند که درنهایت باید پاسخگو باشند …

 4. سمنان علیرضا   ژوئن 13, 2017  

  سمنان لاین . بهتر است تعارف کنار گذاشته شود ونگذارید این موضوع اعتبارات با کارهای فرمایشی حق مرکز استان تضبیع گردد .قطعا مسئولیت آن از دید مردم متوجه نماینده محترم سمنان مهدیشر و سرخه میباشد که دارای بیشترین جمعیت درحوزه نمایندگی ایشان دارد واعتبارات کاملآ باید باوضع موجود وجمعیتی وبصورت متوازن عادلانه تخصیص یابد هرگز نباید یک جائی را خراب کرد که نقطه دیگری رابشود توسعه دارد ..

 5. محسن   ژوئن 12, 2017  

  ضمن تشکر از نماینده محترم مردم شهرستانهای سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و قدردانی از دلسوزان و موثرین شهر، از این عزیزان می خواهیم موضوع احقاق حق مرکز استان که پرجمعیت ترین شهر استان را تا حصول نتیجه پیگیری و فقط به برپایی جلسه اکتفا نکنند. چرا که در درون سازمان مدیریت استان هستند کسانی که نان سمنان را می خورند اما برای شهرستان خود کارکرده و نمی خواهند مرکز استان به حق قانونی خود برسد.ضمناً آقای طاهری مدیریت محترم سازمان مربوطه هم باید بدانند که مردم اشهرستان سمنان فقط حق قانونی خود را خواسته و تا احقاق حق خود از پای نمی نشیند.

 6. m   ژوئن 12, 2017  

  همچنان پیگیری دلسوزانه نماینده محترم ، استاندار و شورای شهر سمنـــان را خواستاریم ، بودجه های مربوطه براساس عدالت و توازن تقسیم شود اگه در بخش هایی ردیف های بودجه ای مرکز استان کمتر است در بخش های دیگر جبران این کمبود لحاظ شود ، آقای طاهری مدیر محترم برنامه و بودجه استان ، نگاه کشوری به مرکز استـــان ، داشته باشید !

 7. حسین   ژوئن 11, 2017  

  سمنان لاین عزیز از مطالب وحدت بخش شما سپاسگزاریم. احسانی ازسرخه

 8. حسین   ژوئن 11, 2017  

  بسیارعالی. ممنون ازنماینده شجاع سمنان