12:31:46 - یکشنبه 11 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طبق گفته ی شهردار آغاز می‌شود؛
ساخت تصفیه‌خانه سمنان با مشارکت سرمایه‌گذار هندی تا 2 ماه آینده!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – شهردار سمنان گفت: با حضور سرمایه‌گذاران هندی در سمنان، مراحل احداث تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر تا 2 ماه آینده آغاز می‌شود.

به گزارش سمنان لاین حسین موسوی روز یکشنبه به خبرنگاران در سمنان افزود: براساس انعقاد تفاهم نامه اولیه در روزهای پایانی سال 94 بین شرکت فنان تجارت بین الملل ، شهرداری سمنان و شرکت آب و فاضلاب استان سمنان ، مقرر شد تصفیه خانه فاضلاب در شهر سمنان احداث شده و از پساب شهر سمنان بهره برداری شود.
وی اظهارداشت: اجرایی شدن این تفاهم نامه از سوی سرمایه گذار نیازمند مقدماتی همچون دریافت تسهیلات بانکی و ضمانت نامه ها ، تصویب طرح جدید پیشنهادی در شرکت آبفای کشور بود که انجام شد.
موسوی با بیان اینکه پس از موافقت با دریافت وام ، نشست نهایی با حضور سرمایه گذاران هندی در شهرداری تشکیل شد، گفت: عملیات اجرایی این طرح تا 2 ماه آینده آغاز و زمینه برای ایجاد انشعابات و جمع آوری فاضلاب همه شهروندان فراهم می شود.
موسوی، اعتبار این طرح را 550 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: شهرداری سمنان 25 درصد از این مبلغ را به صورت نقدی و پایاپای تامین خواهد کرد.
وی، میزان پساب فعلی شهر سمنان را 100 لیتر در ثانیه برآورد کرد و افزود: در افق طرح و پس از احداث تصفیه خانه و تکمیل شبکه فاضلاب درون شهری، این میزان به 350 لیتر در ثانیه افزایش خواهد یافت.
شهردار سمنان خاطرنشان کرد: با احداث تصفیه خانه، قابلیت بازگشت آب به چرخه مصرف و استفاده در فضای سبز و بخش کشت و صنعت فراهم می شود و شاهد تحول در زمینه گسترش فضای سبز شهری و صرفه جویی در مصرف آب خواهیم بود.

شایان ذکراست مدتهاست مسئولین محترم شهری از آغاز بکار این شرکت هندی سخن گفته اند که این بار هم باید منتظر ماند تا 2 ماه آینده !
میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در استان سمنان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود که هفت درصد از آن به مصارف خانگی اختصاص دارد.
میانگین بارندگی در استان سمنان حدود 120 میلیمتر در سال و نصف میانگین کشوری و تبخیر آب در این استان 2 برابر میانگین کشور است.
استان سمنان دارای یک میلیارد و 250 تا 300 میلیون متر مکعب آب زیرزمینی و سطحی است که 87 درصد از آب استحصالی در این استان کویری، در حوزه کشاورزی، چهار درصد در بخش صنعت و 9 درصد در بخش آشامیدن به مصرف می رسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنان طالبی   ژوئن 15, 2017  

    سمنان لاین ماراببین که فکر میکردیم تصفیه خانه فاضلاب بوسیله هندی ها درحال ساخت وبزودی آب آن وارد چرخه فضای سبز میشود . متآسفیم از این سکوت وعملکرد مسئولین …

  2. سمنان همشهری   ژوئن 14, 2017  

    سمنان لاین چیزی که در متن نوشته شده واظهارات شهردا ر برای ساخت تصفیه خانه هم خوانی ندارد بطور یکه شواهد نشان داده شده اضهارات این شهردار برای هرکاری با چند شرط وشروط واما واگر همراه است که درنتیجه حرفهای این شهر دار یعنی . ………