14:00:12 - پنجشنبه 8 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عدم شناسایی عامل تخریب شبانه آب‌انبار تاریخی ناسار گرمسار پس یک هفته!
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمسار از عدم شناسایی عوامل تخریب کننده یکی از آثار تاریخی این شهرستان که این هفته رخ داد خبر داد.

به گزارش سمنان لاین مهوش کمالی درگفتگوباایسنا بااعلام این خبر اظهار کرد: عامل یا عاملین تخریب این اثر تاریخی همچنان شناسایی نشدند.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایسنا که میراث فرهنگی شهرستان تا چه حد پیگیر تخریب این اثر تاریخی بوده است از پاسخ به خبرنگار ایسنا سرباز زد و از هرگونه توضیح درباره این پرسش‌ اجتناب کرد.

رئیس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان گرمسار گفت: بخش‌هایی از آب انبار نه حصار گرمسار شبانه و توسط عده‌ای ناشناس تخریب شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، مهوش کمالی اوائل این هفته در خبری که از طریق زروابط عمومی میراث استان در اختیار ایسنا قرار گرفت از تخریب شبانه انبار نه حصار گرمسار خبر داد و افزود: بخش‌هایی از آب انبار نه حصار بین ساعت ۲تا سه صبح روز جمعه دوازدهم خرداد ماه توسط عوامل سودجو و فرصت طلب تخریب شد.

به گفته وی این تخریب در ساعات غیر اداری و تعطیلی انجام شده و به نظر می‌رسد عمدی و با دستگاه لودر انجام شده باشد.

به گزارش ایسنا؛ این آب انبار که به گفته مسئولان میراث فرهنگی در حال حاضر 40 درصد آن تخریب شده از بناهای تاریخی سالم و از معدود آب انبارهایی است که دارای دو بادگیر بوده و پیش از این به شماره ۲۰۲۴۵ و در آبان‌ماه 86 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

آب انبار ناسار يا همان نه حصار در جنوب قلعه ناسار گرمسار و در مجاورت جاده اصلی به روستا قرار گرفته است. سازنده اين بنا طبق نوشته بالای سردر آب انبار مرحوم سيف الله معماريان سمنانی است. منبع اصلی، گنبدی شکل و آجرپوش است که بر طاق آجری و ضربی طرفين استوار است

خبرگزاری ایسنا ضمن اعلام گلایه از عدم پاسخگویی این مقام مسئول آمادگی خود برای توضیحات مسئولان پاسخگو  به منظور تنویر افکار عمومی اعلام می‌کند.
متاسفانه عدم پاسخگویی برخی مسئولان که عمدتا در موارد خاص اتفاق می‌افتد و ضعف مفرط در نظام پاسخگویی به رسانه‌ها از جمله مشکلات رسانه‌ها در استان‌ها و خصوصا شهرستان‌ها است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب