خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/06/08 12:20
شناسه خبر : 18486

زمان دقیقی برای انتقال آب خزر مشخص نیست!

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان برای رفع مشکل بیکاری و تامین آب مورد نیاز واحد های صنعتی و تولیدی استان ضروری است. به گزارش سمنان لاین احمد همتی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود : […] ...

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان برای رفع مشکل بیکاری و تامین آب مورد نیاز واحد های صنعتی و تولیدی استان ضروری است.

به گزارش سمنان لاین احمد همتی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود : تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی سمنان از نبود آب کافی برای تولید و عرضه محصولات خود به بازارهای فروش رنج می برند و اگر اقدامات موثر برای رفع این چالش در کوتاه مدت صورت نگیرد شاهد تعطیلی این واحدها خواهیم بود.
وی اظهار داشت: در سفر استانی کاروان تدبیر و امید به سمنان در سال 95، طرح انتقال آب خزر به استان مصوب شد و باید با پیگیری برای تخصیص اعتبار و شتاب در روند اداری طرح، برای آن گام برداشت.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که چالش آب ارتباط مستقیمی با مهاجرت جمعیت آن منطقه دارد ، گفت : برای کنترل و افزایش جمعیت استان سمنان راهی به جز رفع بحران آبی نیست.
همتی با بیان این که استان سمنان در صورت رفع مشکل آب آن، پذیرش تا 10 میلیون نفرجمعیت جدید را دارد ، خاطرنشان کرد: تصمیم گیری درباره تامین آب سمنان نباید از روی احساسات باشد، باید با نگاه توسعه ای و ملی به طرح های از این قبیل نگریست.
وی زمان دقیق انتقال آب خزر به استان سمنان و فلات مرکزی کشور را نامشخص ذکر و اضافه کرد : بر اساس مصوبه سفر کاروان تدبیر و امید به سمنان، این طرح با تکمیل نظر کارشناسی اجرایی می شود.
میانگین بارندگی در استان سمنان