2:37:35 - دوشنبه 5 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اظهارات همسر رئیسی درباره سند۲۰۳۰
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: سند ۲۰۳۰ که حاصل همه اسناد بین‌المللی بوده همانند تیری است که به سمت خانواده شلیک می‌شود.
 جمیله علم‌الهدی ظهر امروز در نشست تخصصی «تبیین شخصیت زن از دیدگاه امام خمینی(ره) با رویکرد مهدوی» از سلسله نشست‌های تخصصی «صراط السوی» که به همت اداره زائران غیر‌ایرانی آستان قدس رضوی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، اظهار داشت: مشکل جوامع امروز نداشتن دین نیست، بلکه سرایت نکردن دین به زندگی مردم است. رابطه دین با سیاست همانند رابطه ایمان و عمل صالح است که ارتباط زیربنایی و رو بنایی دارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه تصریح کرد: باورهای دینی همواره زیربنای رفتارهای افراد متقی است. تقوا زمانی حاصل می‌شود که رفتار و تصمیمات افراد مبتنی بر باورهای اسلامی باشد.
وی سیاست را دو بخش برشمرد و تصریح کرد: یک بخش از سیاست مربوط به زندگی آحاد مردم است که ارسطو از آن به تدبیر اجتماعی یاد می‌کند و بخش دیگر سیاست مدرن است که در اصطلاح امروزی می‌توان از آن به سبک زندگی فرد و سیاست‌گذاری‌های کلان اجتماعی نام برد که این دو بخش با عنوان عرف و قوانین اجتماعی یاد می‌شود.
علم‌الهدی افزود: تئوری امام خمینی(ره) این گونه بود که بنای قوانین اصلی و شکل حاکمیت را بر دین استوار می‌کرد و در ولایت فقیه و قانون اساسی مبتنی بر اصول اساسی زندگی نیز دیانت جاری بود.
وی اضافه کرد: امروز برای اینکه دیانت ضامن خوشبختی اجتماعی شود، باید به فناوری و تعلیم و تربیت ورود پیدا کند که متاسفانه در این بخش چندان موفق عمل نکرده‌ایم. ما موفق نشدیم فناوری‌های اجتماعی، رسانه، سازمان، نظام و روابط اجتماعی و.. را براساس دیانت بنا کنیم.
رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی افزود: هنگامی که عرف بر دین تکیه نداشته باشد، در دوگانگی بین خودپسندی و عوام پسندی چرخش پیدا می‌کند. مردم گاهی مجبور هستند بنا به نیازها و تمایلات شخصی و یا گاهی بنا به دلخواه و پسند دیگران رفتار کنند و غالبا ارتباطات به این شکل است. در اینجاست که مسئله زنان جدی‌تر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که سیاست بر دین مبتنی نشود، شکافی بین نیازهای ملی و نیازهای بومی و جهانی به وجود می‌آید و دیگر اعمال و رفتار خداپسندانه محو و ناپدید می‌شود. فرد متقی تمام تلاش خود را می‌کند رفتار و کردارش مورد پسند خداوند متعال باشد، اما فردی که تقوا مبنای سبک زندگی او نیست، بر اساس مد روز و آنچه خودش یا مردم می‌پسندند، زندگی می‌کند.
وی اضافه کرد: این مسئله شاید به ظاهر مشکلی نداشته باشد، اما معضل اساسی هنگامی رخ می‌دهد که متوجه می‌شویم نظام سلطه جهانی و باندهای ثروت و قدرت دست به نیازسازی می‌زنند.
تئوری امام(ره) اختلال در جامعه جهانی ایجاد کرد
علم‌الهدی در ادامه عنوان کرد: امام خمینی(ره) زمانی ظهور کرد که جامعه جهانی یک دستی وجود داشت. تئوری اصلی امام(ره) اختلال در جامعه جهانی ایجاد کرد و در مقابل تمدن ملحد، تمدنی بنا کرد که بر مفهوم تقوا و ایمان و عمل صالح استوار شد.
دانشیار دانشگاه شهید بهشتی، با بیان اینکه لبه تیز دشمنی امام خمینی(ره)، از همان ابتدا آمریکا بود، گفت: «کشف الاسرار»  نخستین اثر امام خمینی(ره) است، جهت‌گیری ایشان در این کتاب ارزشمند به نظام تمدن مدرن بود و این تمدن را زیرسئوال برد. در اصل مبارزه با شاه یک امر مقدماتی به شمار می رفت. مسئله محلی نبود بلکه جهانی بود.
وی ادامه داد: جامعه منتظر جامعه‌ای است که سیاست مبتنی بر دین دارد و هدفش جلب رضایت حق تعالی است و این نگاه همواره با مقابله جامعه جهانی به دو صورت استانداردسازی و نیازسازی روبه رو بوده است.
علم‌الهدی با بیان اینکه مردم خیلی شبیه به هم هستند، گفت: این مسئله نشان می‌دهد برخلاف اینکه همواره از تنوع و تفاوت یاد می‌شود، همه با یک مدل و شکل استانداردسازی شده‌اند. به نظر می‌رسد نظام سلطه جهانی و باندهای قدرت و ثروت به راحتی عرف و قوانین را استاندارد کرده‎اند.
وی تصریح کرد: نظام سلطه به شدت به دنبال نیازسازی است. امروزه نیاز کنسرت جای نیاز به اشتغال را گرفته است، همچنین نیاز به ازدواج جایش را به رهایی و بی‌حیایی داده و نیاز به تولید جای خود را به مصرف گرایی داده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: بر خلاف آنچه دین به عقلانیت تاکید دارد، باندهای ثروت و قدرت این مسیر را بر عکس طی می‌کنند و از استعدادهای عقلانی کاسته و هوای نفس را دنبال می‌کنند. نهایتاٌ ما به جای اینکه انسان و فرد موثری باشیم، تبدیل به سمپاد نظام توسعه جهانی شده‌ایم. ذائقه ما تغییر پیدا کرده است. اگر در این  مسیر جلو برویم، از تئوری امام خمینی(ره) بازگشت کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه در تئوری امام خمینی(ره) علما در ایجاد علم و زنان در پرورش نسل منتظر، نقش پیشرو را داشتند، تصریح کرد: متاسفانه از ظهور امام خمینی(ره) تاکنون، در مدارس و دانشگاه‌ها، برای پرورش نسل منتظر و تعمیق باورهای دینی کار جدی انجام نشده است.
اهمیت جایگاه خانواده در اسلام
علم‌الهدی گفت: اگر امروزه دیده می‌شود که نسل سومی‎ها وارد بحث دفاع از حریم حرم می‌شوند، نشانگر تربیت صحیح و درست در خانواده‌هاست. اینجاست که نقش زنان بیشتر دیده می‌شود. برخلاف باندهای ثروت و قدرت که تمام تلاش خود را می‌کنند تا رفتاری یکسان و استاندارد و براساس نیازهای خودشان بازسازی کنند، نقش خانواده‌ها در اینجا پررنگ می‌شود.
وی با اشاره به  اینکه در سند 2030 تصمیم دارند که نهاد خانواده را نابود کنند، افزود: نهاد خانواده در اسلام از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است، به همین منظور تمام کشورها کانون خانواده را در جوامع اسلامی نشانه گرفته‌اند. سند 2030 که حاصل همه اسناد بین‌المللی بوده همانند تیری است که به سمت خانواده شلیک می‌شود.
دانشیار دانشگاه شهید بهشتی ابراز کرد:  امیدواریم با پیامی که مقام معظم رهبری مبنی بر توقف اجرایی شدن این سند اعلام کردند، اجرای سند 2030  متوقف شود. این سند بخش نظارتی بسیار قوی دارد و هدف این سند کشورهای مسلمان است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب