17:58:14 - شنبه 3 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موضعگیری مهم استاندار؛عده ای با «دروغگویی» مردم شرق استان را درخصوص بودجه بدبین کرده اند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – محمدرضا خباز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان سمنان  نقش مهم انتخابات در کشور اشاره کرد و گفت : انتخابات 29 اردیبهشت و رفتار انتخاباتی مردم بسیارمنظم و فوق‌العاده بود.

استاندار از سمنان به‌عنوان هفتمین استان کشور در مشارکت بالای مردمی در انتخابات اخیر نام برد و گفت:مشارکت مردم این استان در انتخابات اخیر حدود 81 درصد بود که یک رکورد برای استان محسوب می‌شود.

خباز در پاسخ به پرسشی در خصوص آرا مردم استان که در آن میزان آراء نفر دوم انتخابات کمی بیش از رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران بود گفت: به‌نظر می‌رسد که این تفاوت بیشتر به دلیل وجود حساسیت‌های منطقه‌ای و رقابت بیشتر مردم شهرستان‌های مختلف و بویژه بین مردم شرق و غرب و مرکز استان باشد.

استاندار با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای از حساسیت‌های منطقه‌ای سوءاستفاده می‌کنند گفت: برخی‌ها به دروغ مطالب غیرواقعی به مردم می‌گویند و مداوم بر انشقاق بین شهرها می‌دمند.

وی با رد این ادعا که مراکز استان‌ها حق دیگر شهرستان‌ها را در تقسیم بودجه استانی می‌خورند تصریح کرد: این گونه حرف‌ها همگی دروغ است چرا که اصولا تقسیم بودجه براساس شاخص‌ها صورت می‌گیرد و شاخص‌ها نیز کاملا مشخص و شفاف هستند.

خباز ادامه داد: یکی از دلایل تفاوت رای های غرب و شرق استان وجود حساسیت های سنتی بین شهرهای سمنان و شاهرود از سالیان دور است.

وی با بیان اینکه از زمان حضورش در ادوار پیشین مجلس همواره مصلح نمایندگان سمنان و شاهرود بوده است تاکید کرد: متاسفانه عده ای با دروغگویی مردم شرق استان سمنان را درخصوص نحوه هزینه کرد بودجه بدبین کرده اند که لازم است یکبار دیگر اعلام کنم برای من و مدیران دولت تفاوتی بین هیچ یک از شهرهای استان وجود ندارد و اعتبارات مطابق شاخص ها هزینه می شود. -شایان ذکراست مردم شهرستان های مرکزی استان وبه تَبَع آن بنیادهای مردم نهاد ،نمایندگان مردم سمنان،مهدیشهروسرخه درمجلس شورای اسلامی سالهاست از استاندران سمنان خواسته اند که یکبار برای همیشه  در خصوص برخی ادعاها در استان حقایق را مطرح کنند که خوشبختانه این امر مهم بالاخره اتفاق افتاد و قطعا این سخنان برای مجموعه ی استان موثر واقع خواهدشد-

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه بنده به عنوان نماینده عالی دولت در 18 ماه اخیر که استاندار سمنان بوده‌ام 22 بار به شهرستان شاهرود سفر کردم گفت: در همه این سفرها مجموعه‌ای از مدیران استان بنده را همراهی کردند تا مشکلات مردم در این سفرها مرتفع شود. ضمن اینکه کارهای عمرانی زیادی در استان صورت گرفته و از همه مهمتر نرخ بیکاری در استان حدود 8درصد است و سمنان دومین استان کشور از نظر کمترین بیکار است در حالی که سیستان و بلوچستان با 22 درصد بیکاری بیشترین رای را به منتخب ملت داده لذا این این تفاوت در رای به این مهم نیز برنمی‌گردد.

وی با بیان اینکه در انتخابات 92 نیز روحانی در برخی از شهرستان‌های استان رای کمتری داشته ادامه داد: به‌نظر می‌رسد تفاوت در رای‌ها بیشتر به همان حساسیت‌های منطقه‌ای برگردد اگرچه مهم حضور مردم در پای صندوق‌های رای و شرکت در انتخابات است که خوشبختانه در استان و کشور حاصل شد.

استاندار سمنان همچنین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص انتخابات شوراهای شهر سمنان و حذف دو نامزد در روز آخر و تایید مجدد وی گفت:

آقایان حسن بیگی، کاتب و حسینی شاهرودی اعضای هیات نظارت استان بودند و همانطور که فرماندار سمنان نیز مطرح کردند ، آنها در رد صلاحیت نامزدهای تایید صلاحیت شده حق دخالت نداشتند.

لذا پس از هیات های اجرایی حق رد صلاحیت نامزدها فقط درحیطه ی  هیات مرکزی نظارت است که زیر مجموعه مجلس شورای اسلامی بوده و در مرکز مستقر میباشد .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. شاهرود   ژوئن 6, 2017  

  اقای استاندار!!! حرمت نگه دار

  مردم رو … فرض نکن، بهتر از ما میدونی موضوع مال یکی دوسال نیس، به قول حسین آقا راست میگی شما صادقانه شفاف سازی کن و یه نگاه به تاریخ بنداز که وضعیت شهرهای استان از چی به چی تبدیل شده، نه اینکه با این طرز حرف زدن تو آتش بدمی و بهانه درست کنی برای افزایش اختلافات اونم تو مردم، مثل همین صفحه، وگرنه شما مسیولین که همیشه و در هردوره ای به کار ورفاه و امکاناتتون میرسن فقط جا و مقام عوض میشه

  حرمت نگه دار، بی عدالتی بودجه ای بحث یکی دونفر نیس، شبهه بزرگان منطقه و مردم است..

  حرمت نگه دار

 2. m   ژوئن 6, 2017  

  استاندار محترم خواهشمند است طرح و پروژه های وسیع در حوزه راه شاهرود را نسبت به کل استان طی 20 سال اخیر قیاس نمائید؟؟؟؟ چرا پروژه های ضروری در کل استان به غیر شاهرود یا متوقف اند یا روند خیلی کندی را دارند %% چرا با …. حوزه راه و راه آهن مستقر در شرق برخورد نمیشود ؟؟؟ با پروژه های غیر ضروری در شرق استان مدعی وجود 80% راههای استان هستند؟؟؟ بله با صرف اعتبارات در شرق استان ، شما زیادی خواهان سیرنخواهید شد ،قانون یعنی !!!! بازگشت ادارات راه آهن شمالشرق در مرکز استان همانند استان های دیگر!! اداره کل راه در مرکز استان همانند استان های دیگر !!! اداره کل تبلیغات اسلامی در مرکز استان همانند استان های دیگر ، پارک علم و فن آوری ، شرکت نفت ، دخانیات و …. که به ناحق در خارج مرکز استان برده شده است!!! لطفاً عملکرد دستگاه های مرکز در خارج از مر کز استان را برای شاهرود نسبت به کل استان را نیز شفاف سازی نمائید ، اون وقت فرق بین ادارات کل در سمنــان و شاهرود را متوجه میشوید ، فرق بین زیادی خواه و … را بهتر درک خواهید کرد!!

 3. حسین   ژوئن 5, 2017  

  اقای استاندار، مردم منطقه علاقه ای به تنش ندارند، ما را از شر دروغگویان خلاص کنید، از شر هوچی گران خلاص کنید، شما با «راستگویی» مسئله را برای همیشه تمام کنید.
  را ه حل یک مسیر است، صداقت و شفاف سازی؛ استاندار عزیز، مردم را از دروغگویی و سوء استفاده نجات دهید
  لطفا بخوانید:
  http://semnanline.com/2016/11/18/10212

  در غیر اینصورت می توان گفت« نبود شجاعت برای ارائه صادقانه» و شفاف آمار بودجه ای سه دهه گذشته به تفکیک شهرستان خود دلیلی بر حقانیت مطالبه گری مردم شرق استان دارد

 4. مصطفی   ژوئن 4, 2017  

  با توجه به سابقه طولانی و تجربه مدیریتی فراوان استاندار محترم ، انتظار می رفت ایشان زودتر از این به موضوع دروغگویی عده ای برای بدبین کردن مردم شرق استان پی می برند. اما باز هم اشاره دقیق ایشان به این موضوع ، غنیمتی است.

 5. ن   ژوئن 4, 2017  

  ما رو …. فرض کرده.وقتی که درصد بالای امکانات استان در یکجا هست وقتی که کار تولید شده در سمنان بیشتر از نیاز شهره طوری که خیلی از مردم بافت شهر سمنان از شهرهای اطراف از روی ناچاری از روی بیکاری کشیده شدن به شهر سمنان و از خانواده جدا شدند و خیلی چیزهای دیگه .یعنی چی؟ چرا میخوایید جای روز و شب رو جابه جا نشون بدید اینها همه بی عدالتیه و زورگویی و…

 6. داریوش   ژوئن 3, 2017  

  خباز متشکریم. خباز متشکریم

 7. سعیدی   ژوئن 3, 2017  

  احسنت بر آقای خباز. خدا را شکر پس از سالها یک استاندار شجاع و مردمی پرده از ناملایمتهای عده ای را بر همگان برملا کرد. حالا مردم شهرستانهای دیگر استان بیشتر و بیشتر به حقانیت مرکز استان پی بردند.

 8. محمدمهدی   ژوئن 3, 2017  

  درود بر استاندار شجاع استان که واقعیت های شرق استان را افشا کرد . ایشان ثابت کردند که این هوچی گریها محصول دروغگویی های عده ای قلیل است