1:56:28 - شنبه 3 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشدار جدي شرکت آب منطقه‌اي سمنان به ممنوعيت شنا در تأسيسات آبي
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان از ممنوعيت ماهيگيري و شنا در درياچه پشت سدها و سازه‌هاي آبي استان خبر داد.

دکتر ايرج حيدريان با اشاره به بازديد هم استاني‌هاي عزيز از تاسيسات آبي استان، گفت: لغزندگي حاشيه مخازن سدها و بندهاي انحرافي و شرايط رسوبي کف مخازن، خطرات جدي را براي شناگران و ماهيگيران به همراه دارد.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان افزود: متأسفانه همه ساله عليرغم اطلاع‌رساني‌هاي قبلي، شاهد اتفاقات دلخراشي هستيم که افراد به خاطر لذت بردن از ماهيگيري و شنا در اين مکان‌ها قرباني مي‌شوند.

دکتر حيدريان با اشاره به تغييرات دمايي در لايه‌هاي مختلف آب مخزن سدها خاطرنشان کرد: تغييرات ناگهاني دما باعث گرفتگي عضلات و در نتيجه از دست رفتن تعادل شناگران مي‌شود.

وي با بيان اينکه سطح آب سدها و مخازن به نظر شفاف مي‌رسد، خاطرنشان کرد: وجود جريان‌هاي زير سطحي باعث کدر شدن و در نتيجه کاهش ديد مي‌شود و در اثر برخورد با تأسيسات و درختچه‌هاي کف مخزن متأسفانه شنا گران جان خود را از دست مي‌دهند.

مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان با اشاره به نصب تابلوهاي هشدار‌دهنده در حاشيه مخازن سدها و بندهاي انحرافي استان اظهار اميدواري کرد: با همکاري خانواده‌ها و آگاه کردن فرزندانمان از خطرات ناشي از شنا و ساير تفريحات در مکان‌هاي ممنوعه ايمن ساخته و شرايطي را به‌وجود آوريم تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشيم

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب