15:06:31 - پنجشنبه 1 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محاکمه مأمور ارشد کلانتری به اتهام کشتن سارق
کانال تلگرام سمنان لاین

مأمور ارشد کلانتری که هنگام تعقیب سارقان خودرو، یکی از آنها را با شلیک گلوله از پا درآورده بود، صبح دیروز به اتهام قتل در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
به‌گزارش سمنان لاین از ایران، شامگاه بیست و سوم خرداد پارسال، دو سارق جوان در خیابان شریعتی تهران سرگرم سرقت یک خودرو بودند که خودروی گشت از راه رسید و افسر ارشد که یک سرهنگ پلیس بود از خودرو پیاده شد، تا دزدان را دستگیر کند. اما همان موقع یکی از دزدان پای پیاده گریخت وهمدستش نیز سوار بر خودرو قصد فرار داشت که مأمور کلانتری را در برابر خود دید و با شلیک او کشته شد.
پس از حضور تیم جنایی در محل حادثه، مأمور کلانتری به اتهام قتل بازداشت شد تا اینکه صبح دیروز در شعبه هشتم دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی اصغرزاده و با حضور قاضی توکلی- مستشار دادگاه- محاکمه شد. در آغاز جلسه اولیای دم (پدر و مادر مقتول) خواستار قصاص مأمور کلانتری شدند. آنگاه متهم پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع از خودش گفت: آن‌شب سارق جوان سوار بر خودرو به طرفم آمد تا مرا زیر بگیرد که برای دفاع از خودم به او شلیک کردم.
اما به هیچ‌عنوان قصد کشتن او را نداشتم. من طبق ماده 4 قانون به کارگیری سلاح عمل‌کرده‌ام و معتقدم به وظیفه‌ام در حفظ امنیت جامعه پرداخته‌ام. چراکه اگر از سلاح‌ام استفاده نمی‌کردم زیر چرخ‌های خودرو سارق کشته می‌شدم. آن فرد، معتاد به شیشه بود و مدارک پزشکی قانونی هم این موضوع را تأیید می‌کند.پس از پایان دفاعیات متهم، قضات وارد شور شدند تا حکم خود راصادر کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب