11:56:51 - سه شنبه 30 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت طلاق و ازدواج استان سمنان در سال ۹۵
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: طلاق هشت درصد و ازدواج ٩،٤ درصد در سال ٩٥ نسبت به سال ٩٤ در این استان کاهش یافت.

به گزارش سمنان لاین ازایرناعباس قندالی روز سه شنبه در نشست شوری هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان در سالن غدیر افزود: در سال ٩٥ در استان سمنان ٩٢٠ و در سال ٩٤ هزار مورد طلاق رخ داده بود و با توجه به آمار طلاق در سال ٩٥ در استان هشت درصد کاهش یافت.
وی اظهارداشت : نرخ طلاق در کشور ٢.١ و در استان سمنان ١،٣ است و نسبت به کشور، استان سمنان رتبه سی ام در نرخ طلاق را دارد.
وی خاطرنشان کرد : در سال ٩٤ حدود چهار هزار و ٧٣٥ ازدواج در استان انجام شده بود که این آمار در سال ٩٥؟به چهارهزار و ٢٩٢ ازدواج کاهش یافت.
وی ادامه داد : مردان ٢٥ تا ٢٩ سال با ٤٠،٣ درصد و زنان ٢٠ تا ٢٤ سال با ٣٢ درصد بیشترین فراوانی ازدواج در استان سمنان را داشته اند.
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان تصریح کرد : در مجموع میانگین سن مردان استان سمنان برای ازدواج ٢٩،٤ و میانگین سن زنان ٢٤،٨ است و میانگین سن طلاق برای مردان ٣٦ و برای زنان ٣١،٤ در سال ٩٥ برآورد شده است.
قندالی اضافه کرد : در سال ٩٥ حدود ١٠ هزار و ٥١١ ولادت ثبت شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن، ولادت در استان سمنان ١،١ درصد کاهش یافت.
وی بیان داشت : شهرستان شاهرود با سه هزار و ٤٠٣ مورد تولد بیشترین میزان ولادت را داشته و در بخش بیارجمند با ٦٩ مورد تولد، کمترین میزان ولادت را داشته است.
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: کل وفات در سال ٩٥ حدود سه هزار و ٢٩٨ مورد بود که نسبت به سال ٩٤ حدود ١،١ درصد کاهش یافت.
به گزارش ایرنا، میزان عمومی ازدواج و طلاق در پنج سال گذشته در استان سمنان روند نزولی داشته است.
میزان عمومی ازدواج در سال ٩٠ در استان سمنان ١٠،٣ بوده است و این میزان در سال ٩٥ به ٦،١ رسید و نرخ طلاق در سال ٩٠ حدود ١،٨ بوده که در سال ٩٥ به ١،٣ رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب